Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Afganistanu

Afganistanu Flaga

652.000 km²
28.513.677
Azja
2:3 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Afganistanu-Flaga:

Flaga Afganistanu w przeszłości zmienił częściej niż w jakimkolwiek innym państwie. Tutaj, burzliwa historia i zmiany polityczne odzwierciedlają że kraj doświadczył od czasu jego powstania.

Obecna flaga Afganistanu składa się z trzech równych pasów pionowych: lewy czarny, czerwony w środku i zielony po prawej stronie. W środku flagi historycznego herbu Afganistanie jest pokazany: meczet, mihrab facing Mekki.

Obecny styl flagi została przyjęta w 2002 r. przez rząd, a następnie okresowego. Śledź afgańską flagę podczas monarchii między 1930 i 1973. Początkowo dodaje się tylko Szahadę i stał się "Allahu akbar", nad herbem, w środku flagi.

Na 4 Stycznia 2004 r., herb został zmieniony ponownie.Wschodzące słońce z dziewięciu długich osiem niedz krótkim został dodany w 1348 zastąpiony przez lata niepodległości w 1298 (1919 AD) i flagi w herbie jest teraz reprezentowana przez trzy części zamiast koloru białego. Oprócz flagi z białymi grzbietami są również flagi ze złotym płaszczu i białym płaszczu z kolorowymi flagami w użyciu. Także stosunek stron mogą być różne.Mapa Afganistanu
Mapa Afganistanu (Google Maps)
Informacje krajowe Afganistanu