Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Andora

Andora Flaga

Andora Flaga

468 km²
69.865
Europa
7:10 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Andora-Flaga:

Flaga Andory jest tricolor składający się z trzech pionowych pasów niebieski, żółty i czerwony. Środkowy pas nosząca herb Andory.

Opis

Szerokość trzech pasków flaga Andory stoi w stosunku 08:09:08, oznacza, że ??jest (żółty) taśmy jest nieco szerszy niż dwie zewnętrzne. Kolory niebieski i czerwony od bandery Andory są dwa kolory flagi francuskiej, czerwony i żółty to kolory Hiszpanii. Godło w górnej kwartale lewej jest mitra i pastorał biskupa Urgel, trzy czerwone słupy są w prawym górnym rogu na hrabiego Foix, które są cztery słupki na dole po lewej Katalonii i krowy w IV kwartale do hrabiów Béarn. Latin motto oznacza "w jedności siła".

Tylko flag państwowych nosi herb, flaga pochodzi z plebsu bez broni. Raczej nietypowe dla flag jest współczynnik proporcji 7:10.

Historia

Aż do 1806 roku, flaga Katalonii, Andora był używany jako biskup Urgel władca Kataloński podlegała.

Pierwszy znany Flaga Andory został wprowadzony w 1806 i został wyprowadzony z flaga hrabiego Foix. To była podzielona pionowo żółto-czerwona flaga.

Prawdopodobnie od 1866 roku, poziomy tricolor czerwono-żółto-niebieski był używany z koroną w żółtym pasku. Nie później niż do 1939 roku, wersja pionowa została wykorzystana, a może nawet wcześniej, równolegle do poziomej flagi. Godło na fladze niewiele się zmieniło od tego czasu. Flaga została oficjalnie potwierdzona, ale tylko na 20 Czerwca 1996 przez Zgromadzenie Ogólne Consell de les Valls (Rada Generalna dolinach).

Według legendy, był prowadzony w ramiona flagi państwowej do momentu trwałego obywatel Czadu w Stałym Przedstawicielstwie Andory przybył do Paryża. Jednak herb od 1939 roku prowadzi Andorę w swojej flagi narodowej, jako że nie był nawet Chad. Tło legendy, że administrator Andorran Paryż burżuazyjnej podniesiono flagi na budynku, jak to zwykle w Andory zostało. Dopiero po deszczu odwiedzenie obywateli Czadu, zadzwonił z domu do flaga usług.

Flaga Czadu ma tylko inny format niż Andory flaga cywilnego. To samo z flagą Rumunii, na niebieskim paskiem, nieco inny odcień. Flaga Mołdawii jest również herb w żółte paski i jest jedynym kulturalnym flag. Relacja z jednej z pozostałych trzech, a mianowicie, że w Rumunii

Różne społeczności (doliny) prowadzić w tricolor własnego herbu, istnieją również doniesienia o flaga stolicy Andorra la Vella, pochodzi od herbu.Mapa Andora
Mapa Andora (Google Maps)
Informacje krajowe Andora