Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Anguilla

Anguilla Flaga

Anguilla Flaga

13.008
Ameryka Północna i Ameryka Środkowa
1:2 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Anguilla-Flaga:

Flaga Anguilla przedstawia na niebieskim tle góry opuścił Union Jack, flagi brytyjskiej ojczyzny. Jest więc Niebieski chorąży. W prawej połowie herb Anguilla jest pokazany. To pokazuje trzy delfiny.

Historia

Aż do 1967 roku, Union Jack z Wielkiej Brytanii był tylko Flaga Anguilla.Rewolucja 1967 przyniósł nowej flagi, zostały przypisane do dwóch syren z Shell między nimi. Flaga ta została wniesiona przez osoby mieszkającej w San Francisco grupa Anguillaner i zniszczenia starej flagi wywieszono po raz pierwszy. Ona tak naprawdę nie przyjął i wkrótce flag z "trzech" zastępuje Dolphins, która została natychmiast akceptowane i powszechnie używane dzisiaj przez wyspiarzy, choć nie jest to oficjalnie.

Trzy pomarańczowe delfiny stanowią wytrzymałość, stabilność i jedność, i są ułożone w okrąg, jako symbol ciągłości.Flaga ma białe tło, co stanowi ciszy i spokoju, z turkusowym paskiem na dole, symbolizujące zarówno otaczającą morze, jak również wiara, nadzieja i młodość.

Trzy flagi Dolphins był używany przez wiele lat, ale uznano, że trzeba Anguilla własną flagę oficjalną. Brian Canty, były gubernator Anguilla, zaproponował nową flagę i wyciągnął kilka szkiców, które zostały wysłane do zatwierdzenia królowej Elżbiety II w Londynie.

Nowy, pierwszy raz na 30 Maj 1990 wywieszono flagi pokazuje na niebieskim tle Union Jack w górnym lewym rogu i tarcza po prawej stronie, w którym znajdują się na białym tle z turkusowymi bazowych trzy delfiny pomarańczowych.Projekt łączy więc członkostwo Wielkiej Brytanii i trzy flagi Delfiny Anguilla.Mapa Anguilla
Mapa Anguilla (Google Maps)
Informacje krajowe Anguilla