Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Antigua i Barbuda

Antigua i Barbuda Flaga

Antigua i Barbuda Flaga

442 km²
68.320
Ameryka Północna i Ameryka Środkowa
2:3 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Antigua i Barbuda-Flaga:

Banderą Antigua i Barbuda na 27 Przyjęty w lutym 1967 roku.

Opis i znaczenie

Słońce symbolizuje początek nowej ery. Kolory mają różne znaczenie: czarny do pochodzenia afrykańskiego ludu Antigua i Barbuda, niebieski dla nadziei i czerwony dla władzy.

Barwa żółto-niebiesko-biały jest również stylizacja słońca, morza i plaż wyspy.

Historia

Do 1956 r., wyspy były częścią kolonii brytyjskich Wyspy Podwietrzne.Flaga była typowa brytyjska kolonialna flag: niebieski tkaniny z Union Jack w kantonie i ramion kolonii po stronie latania. Ona była w użyciu od 1871 roku i był pierwszym, Antigua i Barbuda oraz Lipca 1956 został zastąpiony przez oddzielny flaga kolonialnej wzdłuż tych samych linii, jak na wyspach w krótkim czasie tworzy oddzielną kolonię.

Między 3 Stycznia 1958 i 31 Maj 1962 były Antigua i Barbuda z Federacji Indii Zachodnich. Po Federacja złamał wyspy były pierwsza brytyjska kolonia, dopóki 27-ta one Lutego 1967 był związany Państwa. W tym dniu nie otrzymali bieżący flagę narodową, która została początkowo używany tylko na lądzie. Jak flaga sklepie jest tylko od pełnej niezależności państwa na 1 Listopad 1981 używany.Flaga została ustalona w konkursie w 1966 ponad 600 wpisów. Został zaprojektowany przez nauczycielka sztuki Reginalda Samuels, który otrzymał nagrodę w 500 $.Mapa Antigua i Barbuda
Informacje krajowe Antigua i Barbuda