Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Argentyna

Argentyna Flaga

Argentyna Flaga

2.780.000 km²
39.144.753
Ameryka Południowa
9:14 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Argentyna-Flaga:

Flaga Argentyny składa się z trzech równych poziomych pasów: top jasnoniebieski (sky blue), biały w środku i na dole jasnoniebieskim.

W centrum flagi pokazuje słońce z 16 prostych i 16 niedz przemian podpalanego. Narratorem jest Manuel Belgrano było inspiracją dla tego symbolu, jak spojrzał na Bitwy Paraná w niebie. Symbol słońca (tzw. Inca słońce) pojawiły się już w poprzednich flagi Argentyny i jest także w herbie. Reprezentacja słońca jest prawnie identyczne słońca na pierwszej monecie Argentyny. Słoneczna tarcza z twarzy otoczonej promieniami słonecznymi symbolizowanych mitologię Inków, syn boskiego stwórcy Inti Viracochy.

Wcześniej flag bez słońca w czasie pokoju, flaga była używana przez Słońce w czasie wojny. Później, rozróżnienie w rodzaju stosowanych w oficjalnej flagi pojemności (słońce) i flagi prywatnego użytku (brak słońca). Obecnie zarówno wersje mogą być używane do woli.

Historia

W dniu 25 Maj 1810, począwszy od pierwszych prób zyskać powstania w Buenos Aires niepodległości od Hiszpanii, historii Argentyny flagi. Po pierwsze, dwie kolorowe flagi były używane, biały, kolory miasta Buenos Aires, i czerwony, wykazało, że miała miejsce od brytyjskiej okupacji 1806/1807. Czerwony symbolizuje dla przedstawicieli wolności i wysiłków niepodległościowych biały jedności.

Utworzona w sierpniu 1810 José de Molde, przedstawiciel frakcji, która chciała bezwarunkowo zerwać z Hiszpanii, dwie jednostki wojskowe, które ozdobione charakterystycznym znaku w lekkim kokarda niebieski i biały. Jasnoniebieski stał prowincji Rio de la Plata i biały dla tyranii Hiszpanii. W grudniu tego samego roku również o stworzenie narodowego kokarda w tych kolorów przez Rząd Tymczasowy.

W związku z zakazem światła niebiesko-białe kokardy przez Cornelio de Saavedra, który nie łamie całkowicie z Hiszpanii i chciał stopniowego przejścia do większej niezależności, były w kwietniu 1811 zastąpiono monochromatycznych kokardy czerwonej, jak kiedyś Hiszpanie, i pod warunkiem, z białymi wstążkami.

W dniu 18 Luty 1812 położył juntę, pierwszy rząd tymczasowy, którego członkowie Antonio Feliciano Chiclana, Manuel de Sarratea Altoguirre i Juan José Paso były twarde, które odbyło czerwony kokarda inny powinien być używany z kolorami światła niebieskiego i białego.Mapa Argentyna
Mapa Argentyna (Google Maps)
Informacje krajowe Argentyna