Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Australia

Australia Flaga

Australia Flaga

7.700.000 km²
19.913.144
Australia i Oceania
1:2 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Australia-Flaga:

Flaga Australii jest od 22 Maja 1909 Oficjalny Flaga kraju.

Opis australijskiej flagi

Australian flag opiera chorążego Blue, i mogą być podzielone na trzy części:

- Lewy górny canton ponosi Union Jack, flagi Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, jako znak wpływem tego kraju do Australii oraz należących do jego Rzeczypospolitej.
- Linki, pod Jack Unii, wielki biały, siebenstrahliger Stern, Commonwealth Gwiazda nazywa się Will. Sześć promienie reprezentują oryginalne sześć stanów Australii, 7-ta dla terytoriów.
- Prawa połowa jest układem pięciu innych białych gwiazd różnej wielkości, reprezentujących konstelację Krzyża Południa. Jeden jest fünfstrahlig, pozostałe cztery siebenstrahlig.

Historia Australii flaga

Pierwsze odnotowane próba wprowadzenia "narodowego" flagę Australii pochodzi z lata 1822 i 1823, i wraca do dwóch kapitanów John Nicholson, John Bingle. Flag, znany jako flagi narodowej Colonial składał się z białego płótna z czerwonym krzyżem św Jerzego, który na każdym końcu na sobie białą gwiazdę, która powinna być dostępna dla Krzyża Południa. Jakiś czas później, piąty gwiazda również, do reprezentowania kolonie Australii. Bingle był oburzony i napisał w swoich wspomnieniach z 1881 roku:

"Ten, kto ma jeszcze inną gwiazdę do innej kolonii był z amerykańskiego poruszającego myśli i nie rozumie pierwotnej intencji, który był po prostu symbolem naszej półkuli, Krzyż Południa."

Prawidłowe wygląd flagi narodowej Colonial jest kontrowersyjna. Omówiono wersje, które są oparte na Białej Ensign (Krzyż Świętego Jerzego z Union Jack w górnej kantonu) i mieć gwiazdę w pięć lub osiem punktów. Bezsporne jest, że z tego punktu gwiazda, symbol Krzyża Południa, inny australijski symbolika flag zdominowane. W 1831 roku kapitan John Nicholson pokazał Nowa Południowa Walia przed flagą na morzu, New South Wales chorążego. Flaga ta staje się coraz bardziej popularne w Australii i zdobył w znaczeniu federalnym symbolu. Ruch Federation, miał z grup takich jak Australian tubylców Stowarzyszenia i Federacji Australii Ligi w 1880 i 1890, jego wzrost, i ustawić tę flagę. Motto ligi powiedział było:
"One people, one destiny, one flag" (jeden naród, jedna przeznaczenie, jedna flaga)

Nowa Południowa Walia Ensign jest również określana jako Australian Federation Flag lub Ensign australijskich i jest dla wielu pierwszym prawdziwym flaga Australii reprezentuje także te były liczne podobne wersje z czterech, pięciu lub sześciu gwiazd, które z kolei z pięciu do ośmiu punktów minął.

Tymczasem symbolizm gwiazda została wykonana w wielu innych flag w historii Australii. W 1851 roku powstaje Anti League Transport, walczył przeciwko drugiej Zutransport skazanych do Australii i Nowej Zelandii. Pięć złotych gwiazdek Południowego Krzyża były w tym samym czasie dla kolonialnych rozliczeń w Tasmanii, Victoria, Nowa Południowa Walia, Australia Południowa i Nowa Zelandia. Na białym marginesem stał nazwa i założycielem lat w lidze, a nazwa kolonii. Flaga Anti Ligi transportowy był bardzo podobny dzisiejszej flagi narodowej i jej wpływ widać na obecnym flaga Victoria.

Innym ważnym flag flaga w historii Australii znany jako flaga Eureka Stockade. Ona rzuciła na 1854 Stockade Eureka, obóz niektórych górników złota w Ballarat, Victoria. Te górnicy, zjednoczone pod wodzą Petera Lalors, usiadł za zwolnienie niewoli rodaków, powszechnych wyborach, baloty tajnych i wiele innych reform. Twoja flaga poleciał tylko od 29 03 listopada do Grudnia, zanim policja brutalnie rozpędziła obóz. Ta niebieska i biała flaga z gwiazdami znajduje się obecnie w Muzeum Centrum Eureka Stockade w Ballarat.

Na 1 Stycznia 1901, dzień fundament Związku Australijskiego (Commonwealth of Australia), kraj ten nadal nie ma oficjalnej flagi. Australijczycy zatem zbadane przez utworzenie nowej flagi tożsamości bez zaprzeczania lojalność wobec korony brytyjskiej. W 1900 nazywany Evening Herald, a później w październiku Recenzja recenzji Australii, obu czasopism z Melbourne, na wygraną konkurencji bandery. W dniu 29 Kwietnia 1901 nastąpiło później w końcu zawołał jedną z konkurencji rządowej, podczas jego oceny przesłanie zostały uwzględnione w przeglądzie recenzji Australii. Pieniędzy nagrodę zwiększyć przez zastosowanie rządu i Tobacco Company Havelock 50 do 200 funtów, które w tym czasie stanowiło ilość znaczącą. Konkurencja nie wywrze na jego działanie, a było 32.823 wzorów napisanych. To było jasne od samego początku, że będzie to równoznaczne z flagą, która obejmuje Union Jack i Krzyża Południa. Dewianci flagi ledwo podane szanse na wygraną. Oprócz tej symboliki zawierał wiele wzorów motywy z lokalnej przyrody. Najbardziej niezwykłe wzory zawarte kangura że skoki przez Krzyża Południa, krykieta gra australijskich zwierząt, sechsschwänziges kangur dla sześciu stanów australijskich i tłuszczu kangur, który wskazuje broń w Southern Cross.

Nagroda dzielona Wreszcie pięciu uczestników, których wnioski są bardzo podobne i różniły się tylko w szczegółach od siebie. Wybrany był ciemnoniebieski flaga Union Jack (Blue Ensign) z dużą gwiazdą Commonwealth i pięć mniejszych skonstruowane, konstelacji południowych gwiazdkowych Cross. Te flagi zwycięzcy był zatem niemal równa prąd i różni się od tego tylko w dwóch punktach: duża gwiazda centralna (Commonwealth Star) nadal składała się z sześciu zębach i gwiazdy Krzyża Południa pierwotnie coraz bardziej 08:55 zęby do pozornej wielkości w ciągu uwzględnienia konstelacji. Ta flaga była jedna trzecia Wrzesień 1901 wywieszono w Royal Exhibition Building w Melbourne.

O wniosku flag nie została dyskutowane w australijskim parlamencie. Edmund Barton, pierwszy premier Australii sprzyjał "Australian Ensign" i wysłał ich, wraz z uproszczonej wersji flaga konkursie o wyborze króla Edwarda VII na 20 Only Stycznia 1903 r. rząd może ogłosić wiadomość, że Edward VII zatwierdziła wniosek jako flagi urzędowej konkurencji. Na 2 Czerwiec 1904, australijski parlament uchwalił rezolucję do pływania pod banderą i dał jej tak w tym samym stanie jak flaga Unii w Wielkiej Brytanii. Były dwie wersje flagi: czerwona dla statków handlowych (Commonwealth czerwony chorąży) i niebieski do innych zastosowań (Commonwealth niebieski chorąży), co doprowadziło do zamieszania w flagą. W dniu 14 Luty 1954 Elżbieta II zaaprobowała Flagi Act (CWTH, 1953). W rozdziale 3 Commonwealth Niebieski chorąży potwierdzone jako flagi narodowej.

Commonwealth Star z dnia 22 Maj 1909 uzupełnione postrzępione, co oznacza dwóch terytoriów. Flaga Australii, obok flaga Jordanii do zaledwie dwóch flag posiadających siedem spiczastą gwiazdę.Mapa Australia
Mapa Australia (Google Maps)
Informacje krajowe Australia