Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Barbados

Barbados Flaga

Barbados Flaga

431 km²
278.289
Ameryka Północna i Ameryka Środkowa
2:3 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Barbados-Flaga:

Flaga Barbados (The Broken Trident) urodził się 30 Akceptowane listopada 1966. Flaga została stworzona przez Grantley W. Prescod. Jego projekt został wybrany spośród 1029 zgłoszeń do publicznego, krajowego konkursu, który został przeprowadzony przez Barbadosu rządu.

Opis i znaczenie banderą Barbadosu

Flaga Barbadosu jest tricolor w kolorach ultramaryna, złoty żółty (pomarańczowy odcień) i ultramaryna.

W środku czarnej trójzębem na morze boga Neptuna jest przedstawiony ze złamaną nogą. On symbolizuje niepodległość wyspy brytyjskiej władzy kolonialnej i pochodzi ze starych broni kolonialnych. Jednocześnie Connectedness Barbadosu jest wyrażona z morzem. Każdy wierzchołek trójząb symbolizuje jedną z zasad demokracji, rząd, dla i przez ludzi.

Kolor ultramaryna symbolizuje niebo (lewy pas) i ocean (prawy pas), złoty kolor. Piasek na plażach Barbadosu.

Historia Flaga Barbadosu

Między 1855 i 1958 Barbados używane pieczęci z postacią stojącą na wozie ciągniętym przez dwa konie i morze trzyma trójząb. Trójząb symbolizuje suwerenność Wielkiej Brytanii nad morzami. Ta etykieta znajduje się także na fladze brytyjskiej kolonii prowadził od 1.885-ci Konstrukcja z niebieskim tłem i Union Jack w górnym wciągnik spełnia standardy brytyjskie posiadłości.

1958 Barbados otrzymał nowy herb, który jest nadal w użyciu. Centralnym elementem jest teraz drzewo figowe, barbata Ficus po których wyspa nazywa, a dwa egzemplarze narodowego kwiatu Pride czerwonym Barbados, orchidei. Kibice są delfiny i pelikan. Nawet flag otrzymał ten nowy emblemat.

Z niezależnością Barbados z Federacji Indii Zachodnich w 1966 roku, otrzymał swoją obecną flagę Barbados. Trójząb, starożytny symbol panowania brytyjskiego jest teraz podzielone na wale.

Flag Protocol

Zgodnie z ustawowego systemu jest latać flagę na budynkach publicznych i na Trafalgar Square w stolicy Bridgetown codziennie sześć zegar rano do szóstej wieczorem zegar. Może być również umieszczone na budynkach rządowych i szkołach, gdy są otwarte. Po sześciu dobę wieczorem, flaga może być używane tylko wewnątrz budynków.

Na znak żałoby flagi będą do połowy masztu. O takim przypadku decyduje gabinetu.
Flaga nie powinna być umieszczona z głową w dół, więc ze znacznym dół trójzębem. Wyjątkiem jako znak strachu i cierpienia.
Jeśli flaga jest ustawiona, to nie może skontaktować się z ziemi, lub jakiegokolwiek innego obiektu, takich jak meble, drzew, budynków lub pojazdów.Mapa Barbados
Mapa Barbados (Google Maps)
Informacje krajowe Barbados