Flaga Korea Południowa

Flaga Korea Południowa, Flaga Korea Południowa
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Korea Południowa
Kapitał:
Seul
Rozmiar:
99.392 km²
Ludność:
48.598.175
Kontynent:
Asia
Języki:
Koreański
Waluta:
won południowokoreański (KRW)
Flaga przyjęta w dniu:
24.01.1950
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.
Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Biały z czerwonym i niebieskim symbolem yin-yang w centrum; każdy róg białego pola ma inny koreański znak.

Znaczenie

Tradycyjne kolory (biały czerwony, niebieski) oraz podstawowy wzór znalazły się we fladze Królestwa Korei już przed 1900 rokiem. W 1948 roku, kiedy Korea została podzielona na Koreę Północną i Południową, w Korei Południowej wprowadzono przedstawioną powyżej flagę. Na pierwszy rzut oka przypomina nieco dość prostą flagę Japonii. Jednak po bliższym przyjrzeniu się, flaga zawiera symbole, które mogą wydawać się proste na powierzchni, ale w głębszym badaniu były intensywnie filozoficzne dla niezliczonych ludzi przez tysiące lat: Um-Yang lub powszechnie znany jako Yin-Yang w języku chińskim i jako termin w świecie zachodnim.

Tło flagi jest białe, symbolizujące naród koreański, czystość i pokój. Biel przejawia się również w tradycyjnym (białym) ubiorze Koreańczyków. W centrum flagi znajduje się ułożony poziomo symbol yin-yang (yin w kolorze niebieskim, a yang w czerwonym). Znany jest też układ pionowy (niebieski po lewej, czerwony po prawej). Symbol ten przypomina między innymi o harmonii przeciwieństw.

W czterech rogach białego tła flagi znajdują się po trzy linie, które jednak są albo zamknięte, albo inaczej podzielone między sobą. Symbol tego rodzaju nazywany jest trygramem (lub triagramem). Te trygramy nazywane są w Korei kwae (lub kwe). Yin symbolizuje linia podzielona, yang linia pełna. Yin oznacza "ciemny" lub "zimny". Yang oznacza "lekki" lub "gorący".

Anthem

Kompozytor: 안익태 (Ahn Eaktay) Liryk: 윤치호 (Yun Ch’i-Ho) oder 안창호 (An Ch’ang-Ho)

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.