Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Kostaryka

Kostaryka Flaga

Kostaryka Flaga

51.100 km²
3.956.507
Ameryka Północna i Ameryka Środkowa
3:5 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Kostaryka-Flaga:

Paski śledzić Flaga Kostaryki był już na 12 Listopada 1848 wprowadzony. Aktualna pozycja ramion odpowiada domyślnie od 27 Listopad 1906. Herb został przyjęty w dniu 21 Października 1964 znowu się zmienił.

Opis i znaczenie flagi Kostaryki

Pasy flagi narodowej Kostaryki są w stosunku 1:1:2:1:1. Pojawiły się flagi z kolorów Ameryki Środkowej Konfederacji (niebiesko-biało-niebieski), który należał do Kostaryki, aż 1838, Biała za link Ameryka Środkowa między Północą i stoi na południe, i dwoma niebieskimi paskami Morza Karaibskiego i Pacyfiku Ocean symbolizują otaczające obszar.

W przedniej trzeciej środkowym pasie jest w służbie i flagi wojennej, herb.

Historia flagi narodowej Kostaryki

Pierwszy Flaga Kostaryki pojawił się we wrześniu 1821 r. i miał dwa niebieskie paski, które powinny odzwierciedlać dwa oceany. Później zamiast bieli, taśmy środkowy ale żółty był używany, rzekomo reprezentował symbol "złotego Ameryki." Flaga była 10. w walce o niepodległość od Meksyku aż do maja 1822 r. i ponownie po ogłoszeniu niepodległości Do 6 maja 1823 Czerwca 1823 używany. W tym czasie, w krótkim terminie była całkowita zmiana projektu, jak wybrali zupełnie białą flagę, który zawierał czerwone, sześcioramienną gwiazdę. Zaczepy prawdopodobnie reprezentował wówczas istniejących sześciu prowincji. Po przystąpieniu do Kostaryki w Ameryce Środkowej Konfederacji był prowadzony od 4 Marzec 1824, flaga Unii na 2. Listopada tego roku została uzupełniona o własnym herbie. Zmiana flaga 22 Unii Listopada 1824 również spowodowało zmianę flagi, która została również wykonywane na uchwały konfederacji Ameryki Środkowej w listopadzie 1838 na. Od 21 Kwietnia 1840 oprócz byłego Flaga Unii, nowa flaga była używana podczas odwrócenia barw narodowych i nową Kostaryki herb na środku zestawu bandery. Od 15 Listopad 1840, to był jedyny Flaga pokazane. W dniu 20 Kwietnia 1842, jednak powróciła do tradycyjnych kolorach: czerwonym, białym i niebieskim i wziął od września 1842 r., herb od 1824 do centrum flagi. W tym czasie były ożywione dyskusje na temat ich wyglądu. W szczególności, Partia Liberalna, który był zwolennikiem rewolucji francuskiej, wezwał do dodawania koloru czerwonego, w celu osiągnięcia większego podobieństwa z francuskim tricolor. Tylko na 12 Listopada 1848 roku, sprawa została ostatecznie rozstrzygnięta na korzyść tych trzech wariantów kolorów, jak José María Castro Madriz musiałem dodać czerwony pasek centralny i nowy herb. To miała być pod silnym wpływem swojej żony, który był również zwolennikiem rewolucji francuskiej. Oprócz kilku drobnych zmian, które przede wszystkim związane z wyglądem godła lub jego pozycjonowania, pozostał po dziś dzień, ważne Flaga Kostaryki. W 1964 r. herb i flaga została zmieniona tak, że ostatni raz.Mapa Kostaryka
Mapa Kostaryka (Google Maps)
Informacje krajowe Kostaryka