Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Turcja

Turcja Flaga

Turcja Flaga

814.578 km²
68.893.918
Azja
2:3 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Turcja-Flaga:

Flaga Turcji (Turecki: Türk bayrağı) jest Flaga Republiki Turcji. Ona jest często określane jako księżyc gwiazdy (Turecki dla Ayyildiz), Red Flag (turecki dla: Albayrak) lub czerwona flaga z księżycem gwiazdy (Ayyıldızlı Albayrak Türk). Użyj i wygląd flagi narodowej w ustawie 2893 z dnia 22 Wrzesień 1983 regulowane.

Historia turecką flagą

Sierp i symbole gwiazdkowe mają długą, pre-islamskiej tradycji w Azji Mniejszej. W dawnych czasach czczono mieszkańców Bizancjum Artemidy, bogini łowów, którego symbolem był półksiężyc. Konstantyn Wielki 330 konsekrowany miasto, które w końcu został nazwany po nim, Virgin Mary. Twoja postać, gwiazda, półksiężyc został dodany. Po upadku Konstantynopola w 1453, Imperium Osmańskie przejął ewentualnie półksiężyc i gwiazda.

Książki historyczne flagi pokazać szeroką gamę wariantów flagę z czasów Imperium Osmańskiego.Podstawowa forma flagi narodowej był najwyraźniej w 1793 roku pod sułtan Selim III. stworzony jako zielone flagi w żegludze stosując zmodyfikowane w kolorze czerwonym i półksiężyc i więcej wskazał star dodaje. Około 1844 roku, pięcioramienna gwiazda używane dzisiaj powstała. Ta wersja została oficjalnie w dniu 5 Czerwca 1936 potwierdzony.

Pochodzenie licznych legend. Jednym jest to, że sułtan Turcji wygrał na przejażdżkę po wielka bitwa jechał o zmierzchu w pobliżu strumienia lub na małym jeziorze, które obróciły się czerwone od krwi poległych żołnierzy tureckich. W wodzie, księżyc (półksiężyc) odzwierciedla z niektórych gwiazd.Sight dotknął tureckich władców, a ten został uwieczniony z turecką flagą.Mapa Turcja
Mapa Turcja (Google Maps)
Informacje krajowe Turcja