Flaga Augsburg

Flaga Augsburg, Flaga Augsburg
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga obywatelska
Kraj:
Niemcy
Państwo:
Bawaria
Rozmiar:
147 km²
Ludność:
297.000
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Augsburga to trójkolor w kolorach czerwonym, zielonym i białym. Są to również barwy miejskie.
W centrum znajduje się herb, który przedstawia zielony orzech sosnowy na zielonej stolicy (górna część kolumny).

Herb oficjalnie opisany jest w następujący sposób:
W tarczy podzielonej czerwienią i srebrem, na złotej stolicy zielony orzech sosnowy.

Z biegiem czasu "złoty kapitał" stał się zielonym kapitałem.

Ciekawymi zabytkami w Ausburgu są Fuggerei, ogród botaniczny oraz Augsburger Puppenkist.

Uzupełnienia z Wikipedii:
Najstarsza możliwa do zweryfikowania pieczęć miejska Augsburga z 1237 roku przedstawia dwuwieżową bramę miejską z murem obronnym i gwiazdą nad nią. W łuku znajduje się drzewo życia, a od 1260 roku winogrono na stopce, nawiązujące zapewne do nazwy miasta "Augster", przedstawiającej odmianę winogron.

W XV wieku na biało-czerwonej tarczy przedstawiony jest zielony winogron, co zmienia się po odkryciu w 1467 roku szyszki sosnowej (prawdopodobnie szczytu rzymskiego grobu): Od tego czasu zamiast winogron przedstawiany jest orzeszek sosnowy. Głowa na kapitelu jest udokumentowana od 1521 r., korona muralna dopiero od 1811 r. Znaczenie tych symboli nie jest jasne. Barwy miejskie znane są od 1372 roku. Z okazji obchodów 2000-lecia w 1985 roku herb został przeprojektowany, aby odzwierciedlić smak czasów.

Orzech sosnowy jako stylizowana szyszka był polowym godłem legionu obozu rzymskiego i stał się symbolem późniejszej stolicy rzymskiej prowincji Raetia. Do dziś orzech sosnowy można znaleźć na licznych budynkach i murach w całym mieście jako znak godności Augsburga.

Orzech sosnowy stoi w biało-czerwonej podzielonej tarczy, której ślady sięgają sztandaru biskupa Augsburga i Wysokiej Kapituły. Tutaj, podobnie jak w przypadku dawnych insygniów Księstwa Szwabskiego, noszono barwy biało-czerwone.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.