Flaga Berlin

Flaga Berlin, Flaga Berlin
Współczynnik kształtu:
3:5
Kraj:
Niemcy
Państwo:
Berlin
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Berlinie kolorach bieli i czerwieni pokazuje Berlin niedźwiedzia. Jest on zarządzany z niewielkimi zmianami stylistycznymi od 1911 roku, Berlin 1913 i poleciał po raz pierwszy na Czerwonej Ratusza.

Według konstytucji Berlin Berlin prowadzi flagę z kolorami białym i czerwonym oraz niedźwiedzie. [1] jest to stosunek szerokości do 03:05 długości. Flaga kraju jest podzielony na trzy pionowe paski. Dwa paski na czerwono zewnętrzne mają jedną piątą szerokości flagi.Centralny pas biały ma trzy piąte szerokości flagi. Wewnątrz znajduje się warstwa rysunku zbrojeń, który jest lekko przesunięty w barze.Herb pokazów, bez kadrowania ekran jest pionowo-looking i lewej niedźwiedź czarny z czerwonymi pazurami i języka. [2]

Niedźwiedź jest zwierzęciem heraldyczny Berlinie pojawiła się po raz pierwszy w 1280 na pieczęci Berlina. Przed niedźwiedź był jedynym symbolem, ale miał pierwszeństwo przed kilku wieków przeciwko Brandenburgii orła. Kolory czerwony i biały symbolizuje z jednej strony sytuację Berlin w Brandenburgii i inne połączenia historycznego z Brandenburgii, której kolory to czerwony i biały. Do kwietnia 1881 roku, w Berlinie był częścią ówczesnej prowincji Brandenburgia.

Flaga Berlina jest biała, z dwoma wąskimi poziomymi pasami na górnej i dolnej stronie. Herbem w centrum jest berliński niedźwiedź z koroną.

Znaczenie

Flaga Berlina wywodzi się z flagi Brandenburgii, dodano jedynie herb z niedźwiedziem i koroną.

Państwa federalne

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.