Flaga Erytrea

Flaga Erytrea, Flaga Erytrea
Współczynnik kształtu:
1:2
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Erytrea
Kapitał:
Asmara
Rozmiar:
124.000 km²
Ludność:
4.447.307
Kontynent:
Afryka
Języki:
Języki semickie: Tigrinya, Tigre, arabski; - języki haszymidzkie: Saho, Bilen, Afar, Gewa; - języki nilotyczne: Nara, Kunama
Waluta:
Nakfa (ERN)
Flaga przyjęta w dniu:
04.12.1995

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Eritrea Schlüsselanhänger

Eritrea Schlüsselanhänger

1,95 €

Pokaż w sklepie
Eritrea Flagge 90x150 cm

Eritrea Flagge 90x150 cm

9,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Erytrei została oficjalnie przyjęta 24 maja 1993 roku. Wywodzi się ona z flagi powstałego w 1970 roku Erytrejskiego Frontu Wyzwolenia (EPLF). Na jej fladze zamiast żółtej gałązki oliwnej i żółtego wieńca oliwnego widniała żółta gwiazda. Wyewoluowała ona z flagi autonomicznej Erytrei, która była używana w latach 1952-1959.
Flaga Erytrei podzielona jest na trzy części. W środku trójkąt równoramienny w kolorze czerwonym o podstawie po stronie słupa, powyżej trójkąt prostokątny w kolorze zielonym, poniżej trójkąt prostokątny w kolorze niebieskim. W czerwonym trójkącie żółta gałązka oliwna z wieńcem oliwnym w tym samym kolorze. Czerwień oznacza krew przelaną w walce o wolność, błękit - bogactwo morza, zieleń - rolnictwo i płodność. Wieniec z gałązką oliwną jest wyobrażeniem kuli ziemskiej ONZ. Erytrea zawdzięcza swoje polityczne uznanie ONZ.

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Czerwony trójkąt równoboczny (od strony masztu) przenikający dwa trójkąty po prawej stronie; górny z nich jest zielony, dolny niebieski; złoty kłos kukurydzy otacza złotą gałązkę oliwną przymocowaną do strony masztu czerwonego trójkąta.

Anthem

Kompozytor: Isaac Abraham Meharezgi, Aron Tekle Tesfatsion Liryk: Solomon Tsehaye Beraki

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.