Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Algieria

Algieria Flaga

Algieria Flaga

2.380.000 km²
32.129.324
Afryka
2:3 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Algieria-Flaga:

Flaga Algierii był na 3 Przyjęty w lipcu 1962 roku. Składa się z dwóch równych wymiarach, pionowe pasy, w lewo i w prawo zielonym białych. W centrum flagi czerwonego półksiężyca i czerwony pięcioramienna gwiazda pokazano.

Znaczenie

Biały symbolizuje czystość i zielony kolor islamu.Półksiężyc pochodzi z czasów przed islamskich. Ponieważ wiele krajów o większości muzułmańskiej używane półksiężyc i gwiazda w ich flagi, symbol ten stał się symbolem islamu.

Historia

Flaga jest prawie bandery Front de Libération Nationale (FLN) w półksiężyc i gwiazdy były mniejsze. Istnieją podejrzenia, że w 19 flag Wieku był używany przez Abd el-Kader, ale bardziej prawdopodobne jest to, że flaga została zaprojektowana w 1928 roku przez Messali Hadj.Front de Libération Nationale wziął 1954-sza flag W roku 1958, flaga została symbolem Tymczasowego Republiki Algierii.

Nominalna Algieria była częścią Francji do jego podboju przez Imperium Osmańskie i doprowadził flagę. Dodatkowo prowadzone algierskich zwykle w 18. i 19 Century, zwane czasem "flag barbarzyńcy": szef Berber na czerwonym tle. Od podboju Francji została wykorzystana w Algierii, flagi Francji. 1830 nawet z flagą Brytanii, w 1834 roku, został użyty do tricolor.Mapa Algieria
Mapa Algieria (Google Maps)
Informacje krajowe Algieria