Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Angola

Angola Flaga

Angola Flaga

1.246.700 km²
10.978.552
Afryka
2:3 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Angola-Flaga:

Flaga Angoli na podstawie flagi partii rządzącej MPLA, który był używany przez to podczas walki o niepodległość.Flaga była na 11 Listopada 1975 formalnie wprowadzona.

Opis

Flaga składa się z dwóch równych poziomych pasów na górze i na dole czerwonym czarnym.Kolor czerwony symbolizuje socjalizm że szukał MPLA, co stanowi Czarnej Afryki. Później, czerwona mniej definiowane strony programu, a nie do krwi została przelana przez Angoli w walce o niezależność. Zatem znaczenie jest również podany w artykule 162 Konstytucji z 1992 r., który ustanawia flagę.

Nad dwoma pasami jest położony w centrum flaga, godło Angoli, reprezentującego pół bieg, maczetę i pięcioramienna gwiazda.Gear symbolizuje klasę robotniczą, chłopów, maczetę, postęp gwiazdki i internacjonalizm.Podobieństwo z młot i sierp-symbol na fladze ZSRR odnosi się do komunizmu.

Historia

Już w Królestwa Konga, które w czasach dominuje w północnej Angoli, prowadził banderą. Podczas portugalskiego epoki kolonialnej, tylko Flaga Portugalii był używany. 1967 był projekt kolonii każdej wkładce ramiona w banderą Portugalii.Propozycja nie została przyjęta.

2003 zaproponowano zastąpienie obecnego flagę "optymistyczne".Podobieństwo do flagi MPLA był krytykowany przez opozycję.Wskaźnik ten pozostanie taki sam, symbol słońca w środku przypominać malowidła jaskiniowe w Tchitundo-Hulu Cave.Counter-argument przeciwko ustawy było, że ta flaga może być mylone z flagą Kostaryki.Mapa Angola
Mapa Angola (Google Maps)
Informacje krajowe Angola