Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Armenia

Armenia Flaga

Armenia Flaga

29.800 km²
Azja
1:2 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Armenia-Flaga:

Flaga Armenii składa się z trzech równych poziomych pasów czerwonej góry, niebieskie w pomarańczowe środkowej i dolnej.

Prąd Flaga Armenii w Demokratycznej Republice Armenii używanego (1918-1922), jednak przez aneksji Armenii do ZSRR od 1922-1991 przez radziecką flagą podobny wymienić. Przebywała podczas demonstracji w ostatnich dniach ormiańskiej SRR w latach 1980, symbol niezależnego Armenii, a na 24 Sierpień 1991 przywrócona.

Wygląd i znaczenie

Barwy flagi są ??interpretowane inaczej. Powszechnie przyjmuje się, że kolor czerwony symbolizuje krew, że Ormianie musieli opuścić w obronie swojego kraju, kolor niebieski to niebo i kolor pomarańczowy. Żyzna gleba kraju.

Oficjalny Znaczenie kolorów odbywa się w Konstytucji:

"Czerwony symbolizuje armeński Highlands, trwające walki narodu ormiańskiego przetrwania, zachowania wiary chrześcijańskiej, niezależność Armenii i wolności.Niebieski symbolizuje wolę narodu ormiańskiego żyć w spokojnym niebie.Pomarańczowy symbolizuje talent twórczy i pracowity charakter narodu ormiańskiego".

W innych interpretacji, czerwony oznacza wolność i niepodległość, a za krew, która została przelana w walce na niebieski i pomarańczowy krajobraz dla siły i odwagi ludzi.Mapa Armenia
Mapa Armenia (Google Maps)
Informacje krajowe Armenia