Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Grecja

Grecja Flaga

Grecja Flaga

132.000 km²
10.647.529
Europa
2:3 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Grecja-Flaga:

Obecna flaga Grecji stał w historii współczesnej Grecji w stałej konkurencji z prostą niebieską flagę z białym krzyżem. Tylko w 1978 sob dzisiejszy projekt poprzez jedyną flagę narodową w tym kraju.

Kolor i znaczenie greckiej flagi

Flaga składa się z dziewięciu jednakowo szerokie poziome pasy w kolorze niebieskim i białym. W lewej górnej części kantonu jest biały krzyż na niebieskim znaczy bazowej kwadratowych. Stronę placu odpowiada szerokości pięciu poziomych pasów, biały krzyż, który ma szerokość tego pasma.

Niebieskie i białe kolory mogą być w bizantyjskiej odnależć Imperium. Niebieski zmieniać bardzo często. W czasach króla Ottona I Mittelblau wzorowany Herb Bawarii Wittelsbach został wykorzystany. Grecka junta wojskowa 1967/74 stosuje bardzo ciemnoniebieski. Obecna flaga jest jasnoniebieski wymienione prawo. W większości przypadków, możemy zobaczyć, że flaga w ultramaryna, tak również na stronie internetowej greckiego prezydenta.

Flaga powinna reprezentować "mądrość Boga, wolność i kraj." Niebieski reprezentuje morze i niebo, białe dla czystości walki o niepodległość. Krzyż reprezentuje tradycję chrześcijańską Grecji, który jest utrzymywany głównie przez Kościół prawosławny. Dziewięć prążki odpowiadają dziewięciu sylab udzielania wybór wojny o niepodległość Grecji: ?-???-??-??-? ? ??-??-??? (E-LEF--ri-a i Tha-NA-tos, niemiecki Wolność lub śmierć). Innym wyjaśnieniem jest to, że greckie słowo wolność (?????????) ma dziewięć liter. Trzecia interpretacja jest, że cztery białe pasy do czterech kierunków i pięć niebieski paski odpowiadają pięciu części śródziemnomorskich morzach leżące nad obszar, który w Grecji, w imieniu 19-Megali Idea Century poszukiwane.

historia grecką banderą

Z greckiej rewolucji 1821/29 zostały uwolnione Peloponez, Attyka i reszta Grecji Środkowej od panowania tureckiego. Podczas walki o niepodległość z Turkami używane zwolenników rodziny Kolokotronis i cypryjskiej bojowników Hadjigeorgios niebieski krzyż na białym tle. Może to był już używany przez rewolucjonistów pod Makarios Mellissinos z 1769-gie Grecki partyzant używany w tej chwili poziome żółto-niebiesko-biały tricolor z białym krzyżem w niebieskie pasy w wieńcu laurowym. W dniu 21 Marca 1821 rozpoczął Andreas Londos, czerwona flaga z czarnym, nad krzyża łacińskiego z wierchuszka odrzucił biały półksiężyc. Tyłu flaga była tylko czerwona. W styczniu 1822 niebieski i biały zostały przyjęte jako barw narodowych. W dniu 27 Marca. (Według kalendarza juliańskiego 15 marca) Flaga, która jest obecnie jednym krajowym flag, służył początkowo jako flaga wojny morskiej. Jak flaga wojna do ziemi biały krzyż na niebieskim tle był używany, na statkach handlowych niebieska flaga została wykorzystana w Canton miał biały prostokąt z niebieskim poprzecznym

. W latach 1828 i 1970 stwierdzono, że flaga jest używana z pasków poza Grecją i flaga Krzyża tylko w kraju. Stare Flaga sklep został zniesiony, statków cywilnych zamiast teraz się oznaczonego flagą.

Królestwo Grecji była korona w wojnie i flagi państwowej. Wśród Wittelsbach królów i ramiona Wittelsbach został wykorzystany.

Od 18 Sierpnia 1970 ze względu na znaczenie morskiej Grecji na paski flaga jest tylko flagi narodowej w kraju. Miała proporcji 7:12. Od czerwca 1975 do grudnia 1978 roku, krzyż flaga dla pojedynczej fladze, to znów oficjalnie paski flag. Niemniej krzyż flaga jest nadal używany przez greckie wojska podczas parad i jako symbol na swoich pojazdach.Mapa Grecja
Mapa Grecja (Google Maps)
Informacje krajowe Grecja