Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Meksyk

Meksyk Flaga

Meksyk Flaga

1.958.201 km²
104.959.594
Ameryka Północna i Ameryka Środkowa
4:7 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Meksyk-Flaga:

Flaga Meksyku jest tricolor w kolorach zielonym, białym i czerwonym, kolory, których Narodowa Armia Wyzwolenia Meksyku.

Obecna flaga została wprowadzona w 1968 roku. Wygląd, ale jest na podstawie flagi w pierwszej sekundzie Listopada 1821 została podniesiona. Herb Meksyku dodano dwa lata później w środku flaga. Istnieje legenda o założeniu Azteków Tenochtitlan kapitałowej w 1325 (w tym samym miejscu jest teraz meksykańskiej stolicy, Mexico City). Herb został zmieniony kilka razy w całej historii. Zmiany te zostały włączone do flagi.

Wygląd i symbolika

Oficjalny wygląd meksykańskiej flagi jest w artykule 3 "Ley sobre el escudo, la bandera y el himno Nacionales" set (ustawa o godło, flaga narodowa i hymn) w 1984 roku. Prawo reguluje co przedstawia flagę, a ich proporcje. Kopie flagi narodowej, która została dokonana na podstawie niniejszej ustawy są przechowywane zarówno w Archiwum Narodowym i Muzeum Narodowym Historii.

Artykuł 3: Bandera Nacional to prostokąt podzielony na trzy pionowe pasy środka identyczną, następujących w kolejności masztu poszedł rozmieszczone kolory: zielony, biały i czerwony w środku białym paskiem jest herb o średnicy trzech czwartych szerokość białym paskiem. Proporcje flagi jest 06:56. To może być tkanina lub wstążką są umieszczone pod przyciskiem bandery.

Herb

Herb jest oparty na azteckiej legendy powstania Tenochtitlan. Ten, zgodnie z wówczas koczowniczy lud Azteków spojrzał na znak wskazany dokładną lokalizację swojego kapitału do ustalenia. Bóg Huitzilopochtli nakazał je znaleźć orła siedzącego na kaktusie pożerającego węża. Ten kaktus rósł na skale na środku jeziora. Po dwustu latach migracji, znaleźli obiecany znak na małej wyspie w bagnistym Texcoco. Tutaj założyli nową stolicę, Tenochtitlan, dzisiejszy Meksyk. Obecny herb został zaprojektowany w 1968 przez Francisco Eppens Helguera i nowo wprowadzony przez prezydenta Gustavo Diaz Ordaz.

Znaczenie kolorów

Kolory na fladze Armii Trzech gwarancje (Ejercito Trigarante lub Ejercito de las Tres Garantías), który walczył w wojnie o niepodległość Meksyku pleców. Początkowo kolory miały następujące znaczenie:

- Zielony: Independencia (niezależność od Hiszpanii)
- White: religia (religia, Kościół Rzymsko-Katolicki)
- Czerwony: Unión (związek między Europejczykami i Amerykanami)

Bandera de las Tres Garantías, flaga Armii Trzech gwarancje, jak pokazano w National Archives (nowoczesność, różni się od współczesnej wersji oryginalnej bandery).

Znaczenie kolorów zmienionych z promowanych przez prezydenta Benito Juárez sekularyzacji kraju. Nowe są następujące znaczenie:

- Zielony: nadzieja
- White: Jednostka
- Red: Blood of HeroesMapa Meksyk
Mapa Meksyk (Google Maps)
Informacje krajowe Meksyk