Flaga Angola

Flaga Angola, Flaga Angola
Współczynnik kształtu:
2:3
Kraj:
Angola
Kapitał:
Luanda
Rozmiar:
1.246.700 km²
Ludność:
10.978.552
Kontynent:
Afryka
Języki:
Portugalski (język urzędowy), Umbundu, Kimbundu, Mbundu, Kwanhama
Waluta:
Kwanza (AOA)

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Angola Stockflagge 30x45 cm

Angola Stockflagge 30x45 cm

4,99 €

Pokaż w sklepie
Angola Schal verschiedene Muster

Angola Schal verschiedene Muster

9,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga narodowa została wprowadzona 11.11.1975 r. po uzyskaniu niepodległości od Portugalii. Jest ona wzorowana na fladze MPLA, zwycięskiego ruchu wyzwoleńczego, który od 1964 roku miał czerwono-czarną flagę z żółtą gwiazdą. Teraz flaga przedstawia, centralnie, przepołowione koło zębate, gwiazdę i nóż do krzewów.Czerwony oznacza krew przelaną w walce o wyzwolenie, czarny - Afrykę, ciemną część ziemi, a złoty (żółty) wskazuje na bogactwa naturalne kraju. Koło zębate symbolizuje klasę robotniczą, bushwhackers chłopów, gwiazda postęp i internacjonalizm. Herb Angoli, podobnie jak flaga, został wprowadzony w 1975 roku. Widać na nim również kordelas skrzyżowany z motyką, symbolizujący pracę i początek walki zbrojnej. Nad nim znajduje się żółta gwiazda. Jej pięć punktów oznacza jedność, wolność, sprawiedliwość, demokrację i postęp. Wschodzące słońce pod narzędziami uosabia narodziny nowego narodu. Otwarta książka jest symbolem edukacji i kultury. Herb otacza czarny półbieg, a także rośliny kukurydzy oraz gałęzie kawy i bawełny. Został on nieco zmodyfikowany w 1992 roku, kiedy to nazwa państwa w złotym pasie pod herbem zmieniła się z "Repúblika Popular de Angola" na "Repúblika de Angola".

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Dwa równe poziome pasy (czerwony, czarny) z wyśrodkowanym żółtym godłem składającym się z pięcioramiennej gwiazdy oraz pół koła zębatego i maczugi.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.