Flaga Burundi

Flaga Burundi, Flaga Burundi
Współczynnik kształtu:
3:5
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie
Kraj:
Burundi
Kapitał:
Gitega
Rozmiar:
27.834 km²
Ludność:
6.231.221
Kontynent:
Afryka
Języki:
Kirundi, dodatkowy język urzędowy francuski
Waluta:
Frank burundyjski (BIF)
Flaga przyjęta w dniu:
26.09.1982

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Burundi Wappenaufnäher / Patch

Burundi Wappenaufnäher / Patch

2,90 €

Pokaż w sklepie
Burundi Aufnäher / Patch mit Schrift

Burundi Aufnäher / Patch mit Schrift

2,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Królestwo Burundi uzyskało niepodległość 01.07.1962. Flaga wprowadzona w tym kontekście jest podzielona na cztery ćwiartki przez biały ukośny krzyż, jeden zielony po lewej i jeden po prawej stronie oraz jeden czerwony na górze i na dole. W centrum flagi umieszczono biały dysk z bębnem (symbolem monarchii Tutsi) i rośliną prosa. Kolor zielony oznaczał nadzieję, czerwony - krew przelaną w walce o niepodległość, a biały - pokój. Monarchia została obalona 28 listopada 1966 r. i proklamowano republikę. Po tymczasowych rozwiązaniach flaga została zmieniona na obecną formę 28.07.1967. Bęben i roślina prosa na fladze z 1962 r. zostały zastąpione trzema czerwonymi sześcioramiennymi gwiazdami obrysowanymi na zielono. Trzy gwiazdy oznaczają motto państwa "Unité, Travail, Progress" => "Jedność, Praca, Postęp", odpowiednio dla trzech grup etnicznych w kraju, Tutsi, Hutu i Twa. Herb z 1962 r. przedstawiał czerwoną tarczę ze złotą głową lwa, za nią cztery skrzyżowane włócznie, nad tarczą bęben Tutsi, a poniżej w pasie motto państwa: "Ganza Sabwa" => "Rule Govern". Po proklamowaniu republiki jedna z włóczni i bęben zostały usunięte, a motto państwa zostało zmienione. Trzy włócznie odnoszą się do trzech gwiazd na fladze.

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Podzielony na czerwone i zielone kwadraty białym ukośnym krzyżem; biała tarcza pośrodku z trzema czerwonymi sześcioramiennymi gwiazdami obrysowanymi na zielono (jedna gwiazda powyżej, dwie poniżej, ułożone w trójkąt).

Anthem

Kompozytor: Marc Barengayabo Liryk: Jean-Baptiste Ntahokaja

Oto co ChatGPT wie o fladze Burundi

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Burundi
Flaga narodowa Burundi jest symbolem niepodległości i dumy narodowej. Została wprowadzona w lipcu 1967 r., kiedy Burundi ogłosiło niepodległość od Belgii. Flaga jest symbolem jedności kraju i reprezentuje różne grupy etniczne, które tworzą kraj.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Burundi
Flaga narodowa Burundi została po raz pierwszy użyta w 1967 roku. Składa się z białego trójkąta podzielonego na czerwony i zielony prostokąt oraz białej gwiazdy pośrodku. Kolory reprezentują narody Burundi, Rwandy i Tanzanii, które połączyły się, tworząc Organizację Państwa Jedności Afrykańskiej. Gwiazda symbolizuje zasadę jedności i solidarności trzech narodów.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Burundi
Flaga narodowa Burundi to trójkąt z czerwoną gwiazdą i biało-zielonymi pasami. Czerwona gwiazda symbolizuje krew przelaną w walce z uciskiem. Biało-zielone pasy symbolizują harmonię między różnymi grupami etnicznymi kraju. Flaga jest symbolem nadziei na pokojową przyszłość Burundi.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.