Flaga Kambodża

Flaga Kambodża, Flaga Kambodża
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Kambodża
Kapitał:
Phnom Penh
Rozmiar:
181.035 km²
Ludność:
13.363.421
Kontynent:
Azja
Języki:
Khmer
Waluta:
Riel (CHR)
Flaga przyjęta w dniu:
23.09.1993

Posłuchaj hymnu

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.
Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Trzy poziome pasy (niebieski, czerwony, niebieski) z białą trójwieżową świątynią obrysowaną na czarno; znajduje się na czerwonym pasie pośrodku flagi.

Znaczenie

Niebieski i czerwony to tradycyjne kolory Kambodży. Budynek na środku flagi reprezentuje słynną świątynię Angkor Wat, zbudowaną przez królów imperium Mahidharapura. Chociaż trzy wieże są graficznie korzystne dla flagi, świątynia ma w rzeczywistości pięć wież.

Anthem

Kompozytor: F. Perruchot, J. Jekyll Liryk: Chuon Nat

Oto co ChatGPT wie o fladze Kambodża

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Kambodża
Flaga Kambodży składa się z trzech równych poziomych pasów w kolorach niebieskim, czerwonym i białym. Kolor niebieski symbolizuje królewską władzę, czerwony - odwagę, a biały - czystość. W centrum flagi znajduje się biała świątynia Angkor Wat z czterogłowym orłem nad nią. Orzeł symbolizuje niezależność i jedność kraju.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Kambodża
Flaga narodowa Kambodży jest symbolem jedności narodowej i jest uważana za symbol kambodżańskiej tożsamości. Po raz pierwszy została wprowadzona w 1867 roku podczas francuskiego okresu kolonialnego i miała czerwone pole z białym trójkątem pośrodku. W 1948 r. flaga została zmieniona na białą z niebieskim trójkątem i czerwonym środkiem. W 1970 r. flaga została zmieniona na niebieskie pole z białym środkiem i czerwonym środkiem. Od tego czasu flaga pozostaje niezmieniona.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Kambodża
Flaga narodowa Kambodży to poziomy dwukolorowy sztandar składający się z trzech równych poziomych pasów. Górny pas jest niebieski, środkowy biały, a dolny czerwony. Pośrodku białego pasa znajduje się czerwony emblemat przedstawiający kompleks świątynny z trzema wieżami. Godło to symbolizuje trzy podstawowe filary Imperium Khmerów: państwo, religię i monarchię.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.