Flaga Liban

Flaga Liban, Flaga Liban
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Liban
Kapitał:
Bejrut
Rozmiar:
10.452 km²
Ludność:
3.777.218
Kontynent:
Azja
Języki:
Arabski, francuski dopuszczony jako kolejny język urzędowy
Waluta:
Funt libański (LBP)
Flaga przyjęta w dniu:
06.12.1943

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Trzy poziome pasy (czerwony, biały o podwójnej wysokości, czerwony) z zielonym drzewem cedrowym pośrodku białego pasa.

Znaczenie

Dwa czerwone pasy symbolizują poświęcenie ludzi w walce o wolność i niepodległość; biały symbolizuje pokój. Zielone drzewo pośrodku flagi to "Cedrowe Drzewo Libanu", symbol tego kraju od czasów króla Salomona około 2000 lat temu. Drzewo cedrowe symbolizuje szczęście, dobrobyt, świętość, wieczność i siłę.

Anthem

Kompozytor: واضح صبرا‎ (Wadih Sabra) Liryk: رشيد نخلة (Rachid Nakhlé)

Oto co ChatGPT wie o fladze Liban

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Liban
Flaga Libanu składa się z dwóch poziomych pasów równej wielkości w kolorach czerwonym i białym, oddzielonych zielonym emblematem gałęzi cedru pośrodku. Czerwony pas symbolizuje ofiarę krwi złożoną w walce o niepodległość kraju. Biały pasek symbolizuje czystość narodu libańskiego. Zielona gałązka cedru jest symbolem kraju i jest postrzegana jako znak pokoju i niepodległości.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Liban
Libańska flaga narodowa została wprowadzona w 1943 roku i składa się z białego pasa otoczonego dwoma czerwonymi pasami o równej szerokości. Białe i czerwone pasy symbolizują różne grupy religijne w Libanie. Biały pas reprezentuje ludność chrześcijańską, a czerwony - ludność muzułmańską. Pośrodku flagi znajduje się zielona gałąź cedru, symbolizująca związek ze starożytną kulturą Libanu.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Liban
Flaga narodowa Libanu składa się z dwóch równo podzielonych poziomych pasów w kolorach czerwonym i białym. Górny pas jest czerwony, a dolny biały. Pośrodku flagi znajduje się herb z zielonego cedru. Herb ten symbolizuje siłę i niezależność Libanu.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.