Flaga Macedonia

Macedonia
Współczynnik kształtu:
1:2
Kraj:
Macedonia
Kapitał:
Skopje
Rozmiar:
25.713 km²
Ludność:
2.071.210
Kontynent:
Europa
Języki:
Macedoński, albański, turecki, romski, serbski, wołoski
Waluta:
Macedoński denar (MKD)
Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Oto co ChatGPT wie o fladze Macedonia

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Macedonia
Flaga Macedonii jest symbolem dumy narodowej i patriotyzmu. Została oficjalnie uznana za flagę narodową w 1995 roku. Składa się z czerwonego koloru podłoża, na którym złoty promień słońca jest podzielony na osiem części zakończonych złotym ozdobnym okręgiem.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Macedonia
Macedońska flaga narodowa została wprowadzona w 1945 roku jako oficjalny symbol Jugosłowiańskiej Socjalistycznej Republiki Macedonii. Składała się z czerwonej flagi ze złotą pięcioramienną gwiazdą pośrodku. W 1992 r. flaga została zmieniona, aby symbolizować niepodległość. Flaga składa się teraz z czerwonego tła o złotym stosunku 1:2:1, na którym znajduje się leżący promień słońca o złotym stosunku 8:5:8 z ośmioma złotymi zębami. Od tego czasu flaga jest oficjalnym symbolem kraju.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Macedonia
Flaga narodowa Macedonii to poziomy potrójny pas z trzema pasami tego samego koloru. Górny pas jest czerwony, środkowy żółty, a dolny czerwony. Pośrodku flagi znajduje się biały element ozdobny w postaci ośmiokątnej gwiazdy. Gwiazda jest otoczona ośmioma białymi zębami, które obracają się w okręgu. Pośrodku gwiazdy znajduje się pięcioramienna żółta gwiazda. Kolory flagi symbolizują słońce, siłę i odporność narodu macedońskiego.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.