Flaga Malediwy

Flaga Malediwy, Flaga Malediwy
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Malediwy
Kapitał:
Male
Rozmiar:
298 km²
Ludność:
339.330
Kontynent:
Azja
Języki:
Dhivehi, spokrewniony ze starożytnym syngaleskim Elu
Waluta:
Rufiyaa (MVR)
Flaga przyjęta w dniu:
25.07.1965

Posłuchaj hymnu

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Czerwony z dużym zielonym prostokątem pośrodku; przedstawia półksiężyc z otworem skierowanym od masztu.

Znaczenie

Czerwony kolor flagi ma swoje historyczne źródło w bliskim związku handlowym z kulturami Zatoki Perskiej. Do początku XX wieku flaga Malediwów miała kolor czerwony. Dopiero po uzyskaniu niepodległości od Cejlonu w 1948 r. do flagi dodano zielony prostokąt (zielony symbolizuje kolor islamu) z półksiężycem islamu.

Anthem

Kompozytor: පණ්ඩිත් ඩබ්.ඩී. අමරදේව (Pandit Wannakuwattawaduge Don Amaradeva) Liryk: މުޙައްމަދު ޖަމީލުދީދީ (Mohamed Jameel Didi)

Oto co ChatGPT wie o fladze Malediwy

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Malediwy
Flaga narodowa Malediwów składa się z poziomych pasów w kolorach czerwonym, białym i zielonym. Kolory te symbolizują niepodległość, religię i nadzieję na lepszą przyszłość. Pośrodku flagi znajduje się biały półksiężyc obejmujący gwiazdę, która oznacza niepodległość kraju.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Malediwy
Flaga narodowa Malediwów została wprowadzona w 1965 roku. Składa się ona z czerwono-zielono-białego pasa przedstawiającego symboliczny statek Dhivehi. Czerwony pasek symbolizuje ofiary krwi złożone przez Malediwczyków w całej ich historii, zielony pasek reprezentuje wyspy, a biały pasek symbolizuje niepodległość.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Malediwy
Flaga narodowa Malediwów składa się z białego półksiężyca otoczonego dwoma przeplatającymi się pasami w kolorze czerwonym i zielonym. Czerwony pas symbolizuje odwagę i waleczność Malediwczyków, podczas gdy zielony pas oznacza islam i płodność kraju. Biały półksiężyc symbolizuje pokój i czystość kraju.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.