Flaga Meksyk

Flaga Meksyk, Flaga Meksyk
Współczynnik kształtu:
4:7
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Meksyk
Kapitał:
Mexico City
Rozmiar:
1.958.201 km²
Ludność:
104.959.594
Kontynent:
Ameryka Północna, Ameryka Środkowa
Języki:
Językiem urzędowym jest hiszpański (istnieje również ponad 80 rdzennych języków, z których najważniejsze to: Náhuatl: 24%, Maya: 13%, Mixteco: 7,2%).
Waluta:
Peso meksykańskie (MXN)
Flaga przyjęta w dniu:
15.09.1968

Posłuchaj hymnu

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Meksyku jest tricolor w kolorach zielonym, białym i czerwonym, kolory, których Narodowa Armia Wyzwolenia Meksyku.

Obecna flaga została wprowadzona w 1968 roku. Wygląd, ale jest na podstawie flagi w pierwszej sekundzie Listopada 1821 została podniesiona. Herb Meksyku dodano dwa lata później w środku flaga. Istnieje legenda o założeniu Azteków Tenochtitlan kapitałowej w 1325 (w tym samym miejscu jest teraz meksykańskiej stolicy, Mexico City). Herb został zmieniony kilka razy w całej historii. Zmiany te zostały włączone do flagi.

Wygląd i symbolika

Oficjalny wygląd meksykańskiej flagi jest w artykule 3 "Ley sobre el escudo, la bandera y el himno Nacionales" set (ustawa o godło, flaga narodowa i hymn) w 1984 roku. Prawo reguluje co przedstawia flagę, a ich proporcje. Kopie flagi narodowej, która została dokonana na podstawie niniejszej ustawy są przechowywane zarówno w Archiwum Narodowym i Muzeum Narodowym Historii.

Artykuł 3: Bandera Nacional to prostokąt podzielony na trzy pionowe pasy środka identyczną, następujących w kolejności masztu poszedł rozmieszczone kolory: zielony, biały i czerwony w środku białym paskiem jest herb o średnicy trzech czwartych szerokość białym paskiem. Proporcje flagi jest 06:56. To może być tkanina lub wstążką są umieszczone pod przyciskiem bandery.

Herb

Herb jest oparty na azteckiej legendy powstania Tenochtitlan. Ten, zgodnie z wówczas koczowniczy lud Azteków spojrzał na znak wskazany dokładną lokalizację swojego kapitału do ustalenia. Bóg Huitzilopochtli nakazał je znaleźć orła siedzącego na kaktusie pożerającego węża. Ten kaktus rósł na skale na środku jeziora. Po dwustu latach migracji, znaleźli obiecany znak na małej wyspie w bagnistym Texcoco. Tutaj założyli nową stolicę, Tenochtitlan, dzisiejszy Meksyk. Obecny herb został zaprojektowany w 1968 przez Francisco Eppens Helguera i nowo wprowadzony przez prezydenta Gustavo Diaz Ordaz.

Znaczenie kolorów

Kolory na fladze Armii Trzech gwarancje (Ejercito Trigarante lub Ejercito de las Tres Garantías), który walczył w wojnie o niepodległość Meksyku pleców. Początkowo kolory miały następujące znaczenie:

  • Zielony: Independencia (niezależność od Hiszpanii)

  • White: religia (religia, Kościół Rzymsko-Katolicki)

  • Czerwony: Unión (związek między Europejczykami i Amerykanami)

Bandera de las Tres Garantías, flaga Armii Trzech gwarancje, jak pokazano w National Archives (nowoczesność, różni się od współczesnej wersji oryginalnej bandery).

Znaczenie kolorów zmienionych z promowanych przez prezydenta Benito Juárez sekularyzacji kraju. Nowe są następujące znaczenie:

  • Zielony: nadzieja

  • White: Jednostka

  • Red: Blood of Heroes

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Trzy równe poziome pasy (zielony, biały, czerwony); na białym pasie znajduje się godło narodowe, przedstawiające orła z wężem w szponach, siedzącego na kaktusie.

Anthem

Kompozytor: Jaime Nunó Roca Liryk: Francisco González Bocanegra

Oto co ChatGPT wie o fladze Meksyk

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Meksyk
Flaga narodowa Meksyku jest symbolem jedności kraju. Została przyjęta w 1821 roku jako część Deklaracji Niepodległości. Flaga składa się z trzech równych poziomych pasów w kolorach zielonym, białym i czerwonym, reprezentujących nadzieję, czystość i odwagę narodu meksykańskiego.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Meksyk
Meksykańska flaga narodowa została po raz pierwszy użyta w 1821 roku, kiedy Meksyk ogłosił niepodległość od Hiszpanii. Flaga składa się z trzech poziomych pasów w kolorach zielonym, białym i czerwonym. Każdy kolor ma symboliczne znaczenie, zielony reprezentuje wolność, biały niepodległość, a czerwony krew przelaną za niepodległość. W centrum flagi znajduje się emblemat przedstawiający złote słońce otoczone orłem siedzącym na kaktusie.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Meksyk
Flaga narodowa Meksyku składa się z trzech poziomych pasów równej wielkości w kolorach zielonym, białym i czerwonym. Zielony pas znajduje się na górze, biały na środku, a czerwony na dole. Pośrodku flagi znajduje się biały emblemat składający się ze złotego orła na kaktusie trzymającego węża w dziobie. Orzeł symbolizuje siłę i odwagę, a wąż jest symbolem wieczności. Kaktus oznacza naród meksykański.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.