Flaga Namibia

Flaga Namibia, Flaga Namibia
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Namibia
Kapitał:
Windhoek
Rozmiar:
824.292 km²
Ludność:
1.954.033
Kontynent:
Afryka
Języki:
Język urzędowy angielski; także afrikaans, niemiecki
Waluta:
Dolar namibijski (NAD); rand południowoafrykański (ZAR)
Flaga przyjęta w dniu:
20.03.1990

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Namibia Autoflagge 30x40 cm

Namibia Autoflagge 30x40 cm

4,90 €

Pokaż w sklepie
Namibia Wappenaufnäher / Patch

Namibia Wappenaufnäher / Patch

2,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.
Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Duży niebieski trójkąt z żółtym słońcem wypełnia lewą górną część; następnie pojawia się pasek biegnący po przekątnej, w kolorze czerwonym - jest on obrysowany na biało; w prawym dolnym rogu znajduje się zielony trójkąt.

Anthem

Kompozytor: Axali Doeseb Liryk: Axali Doeseb

Oto co ChatGPT wie o fladze Namibia

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Namibia
Flaga Namibii została wprowadzona 21 marca 1990 r., kiedy Namibia uzyskała niepodległość od Republiki Południowej Afryki. Składa się z dwóch poziomych pasów równej wielkości w kolorach niebieskim i czerwonym, obramowanych powyżej i poniżej białym pasem. Niebieski pasek symbolizuje morze i niebo, czerwony pasek oznacza odwagę i siłę narodu namibijskiego. Biały pasek symbolizuje pokój i harmonię.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Namibia
Flaga Namibii została wprowadzona 21 marca 1990 r., kiedy kraj uzyskał niepodległość od Republiki Południowej Afryki. Flaga jest połączeniem kolorów niebieskiego, czerwonego, zielonego i białego, które odnoszą się do grup czterech głównych grup etnicznych kraju. Flaga została zaprojektowana przez ówczesnego prezydenta Sama Nujomę, aby symbolizować jedność kraju.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Namibia
Flaga narodowa Namibii składa się z niebieskiego tła z szerokim czerwonym pasem pośrodku. Pośrodku czerwonego pasa znajduje się biały trójkąt, który rozciąga się do górnej części flagi. Biały trójkąt zawiera zielony sześciokąt symbolizujący 12 złotych gwiazd kraju. Niebieskie tło reprezentuje Ocean Atlantycki, a czerwony kolor symbolizuje opór ludzi wobec ucisku i kolonializmu. Biały trójkąt oznacza pokój i jedność.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.