Flaga Surinam

Flaga Surinam, Flaga Surinam
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Surinam
Kapitał:
Paramaribo
Rozmiar:
164.000 km²
Ludność:
436.935
Kontynent:
Ameryka Południowa
Języki:
Holenderski (język urzędowy), Sranang-Tongo (lingua franca), angielski, hindi, jawajski itp.
Waluta:
Gulden surinamski (SRG)
Flaga przyjęta w dniu:
24.11.1975

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Surinam Tischflagge 10x15 cm

Surinam Tischflagge 10x15 cm

4,99 €

Pokaż w sklepie
Surinam  Aufkleber 8 x 5 cm

Surinam Aufkleber 8 x 5 cm

0,70 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.
Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Pięć poziomych pasów (zielony podwójnej wysokości, biały, czerwony poczwórnej wysokości, biały, zielony podwójnej wysokości; pośrodku znajduje się duża pięcioramienna żółta gwiazda.

Anthem

Kompozytor: Johannes Corstianus de Puy Liryk: Cornelis Atses Hoekstra, Henry de Ziel

Oto co ChatGPT wie o fladze Surinam

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Surinam
Flaga narodowa Surinamu składa się z pięciu pasów: czerwonego, zielonego, białego, niebieskiego i żółtego. Każdy z pasów symbolizuje jedną z pięciu grup etnicznych w kraju. Czerwony pasek reprezentuje ludność indyjską, zielony pasek reprezentuje ludność afrykańską, biały pasek reprezentuje ludność europejską, niebieski pasek reprezentuje ludność żydowską, a żółty pasek reprezentuje ludność chińską. Flaga została wprowadzona w 1975 roku i reprezentuje różnorodność etniczną kraju.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Surinam
Flaga narodowa Surinamu została przyjęta 25 listopada 1975 roku. Składa się z pięciu pionowych pasów: zielonego, białego, czerwonego, białego i niebieskiego. Flaga reprezentuje pięć głównych grup etnicznych w Surinamie, a mianowicie Kreoli, Maroonów, Hindustanów, Jawajczyków i Chińczyków.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Surinam
Flaga narodowa Surinamu składa się z zielonego tła z białym trójkątem rozciągającym się od lewej górnej krawędzi do prawej dolnej krawędzi. Wewnątrz trójkąta znajduje się pięć żółtych gwiazd symbolizujących czerwony pas. Flaga narodowa Surinamu symbolizuje jedność różnych grup etnicznych kraju i wolność, którą się cieszą. Pięć gwiazd reprezentuje pięć kultur, które żyją razem w Surinamie: Kreole, Marronowie, Hindusi, Jawajczycy i Chińczycy. Kolory zielony, biały i czerwony symbolizują naturę, pokój i rewolucyjną przeszłość kraju.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.