Flaga Urugwaj

Flaga Urugwaj, Flaga Urugwaj
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Urugwaj
Kapitał:
Montevideo
Rozmiar:
176.215 km²
Ludność:
3.399.237
Kontynent:
Ameryka Południowa
Języki:
Hiszpański
Waluta:
Peso urugwajskie (UYU)
Flaga przyjęta w dniu:
10.07.1830

Posłuchaj hymnu

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Dziewięć poziomych pasów równej wielkości (na przemian biały i niebieski); w lewym górnym rogu, na maszcie, znajduje się biały obszar przedstawiający żółte słońce z ludzką twarzą; jest to tak zwana "maisonne" z 16 promieniami.

Anthem

Kompozytor: Francisco José Debali Liryk: Francisco Esteban Acuña de Figueroa

Oto co ChatGPT wie o fladze Urugwaj

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Urugwaj
Flaga narodowa Urugwaju została wprowadzona w 1830 roku. Składa się z dziewięciu poziomych pasów w kolorach niebieskim, białym i czarnym. Flaga symbolizuje wolność i niezależność kraju i jest symbolem dumy narodowej.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Urugwaj
Flaga narodowa Urugwaju została przyjęta 27 lipca 1830 roku. Składa się z dziewięciu poziomych pasów w kolorach niebieskim i białym oraz białego koła słonecznego w lewym górnym rogu. Kolory niebieski i biały reprezentują tradycyjne barwy kraju i oznaczają lojalność ludzi wobec państwa. Koło słoneczne symbolizuje inteligencję, mądrość i wolność narodu urugwajskiego.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Urugwaj
Flaga narodowa Urugwaju składa się z dziewięciu poziomych pasów w kolorach żółtym, niebieskim i białym. Górny pas jest żółty, po nim następują cztery niebieskie i cztery białe pasy. Pośrodku flagi znajduje się niebieski krzyż składający się z czterech białych kwadratów. Do lewego górnego kwadratu przymocowana jest żółta gwiazda słońca. Flaga symbolizuje niepodległość i wolność kraju. Została oficjalnie uznana za flagę narodową Urugwaju w 1828 roku.