Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Belgia

Belgia Flaga

Belgia Flaga

30.528 km²
10.348.276
Europa
13:15 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Belgia-Flaga:

Flaga Belgii tricolor w kolorach czarnym, żółtym i czerwonym.

Projektowanie banderą belgijską

Kolory księstwa Brabancji przeniesiono pod banderę belgijską, pionowy układ taśmy jest oparty na flaga Francji.Podobny schemat kolorów z czarno-czerwono-złotej flagi Niemiec jest czysto przypadkowe.

Historia banderą belgijską

Flaga została przyjęta w dniu 23 Przyjęte w styczniu 1831 r., tuż po Belgii nabył w 1830 rewolucji niepodległość od Holandii. W buncie przeciwko niderlandzkim odtwarza kolory odgrywają ważną rolę jako przypomnienie nieudanej walce o niepodległość w 1789 roku w austriackim Holandii. W tym czasie, Belgowie używane kolory w różnych wojskowych barwach. W dniu 11 Stycznia 1790 ogłoszony Stany Zjednoczone Belgii doprowadził poziomą tricolor w kolejności czerwony, żółty i czarny. Tego samego roku, Brabant rewolucja została stłumiona przez wojsko austriackie.

Czarno-żółty-czerwony tricolor był Édouard Ducpétiaux i Lucien Jotrand pierwszy 26-ci Sierpień 1830 wywieszono w ratuszu w Brukseli.Oficjalne uznanie rządu tymczasowego w styczniu. Tutaj, pionowy układ został rozstrzygnięty.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Konga, Kongo i Wolne Państwo Kongo Belgijskie, później używał flagi z pięcioramienną gwiazdą żółty na niebieskim tle.Flag był wzorowany na obecnym flaga Demokratycznej Republiki Konga.Mapa Belgia
Mapa Belgia (Google Maps)
Informacje krajowe Belgia