Flaggen Fahnen flag, flags banderas, bandera drapeaux nationaux bandiera, bandiere bandeira, bandeiras
Menu

Flaga Wielka Brytania

Wielka Brytania Flaga

Wielka Brytania Flaga

243.000 km²
60.270.708
Europa
1:2 (wysokosc x szerokosc)


Znaczenie / origin / opis Wielka Brytania-Flaga:

"Union Jack" to tradycyjna nazwa flagi Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, jest również oficjalnie "Union Flag" zwany. Flaga jest przekazywana w obecnej formie od 1801 roku.

Projekt brytyjskiej flagi na

Union Jack przedstawił superpozycję angielskiej flagi (czerwony krzyż na białym polu, znany jako Krzyż Świętego Jerzego), szkockiej flagi (cross white Andrzejki na niebieskim tle) i flagi irlandzkiej (Czerwony Krzyż Andrzejki na białym tle, tak zwane Krzyża Świętego Patryka) reprezentuje.

Pochodzenie Flaga Wielkiej Brytanii

Union Jack był wynikiem unii personalnej między Szkocją a Anglią pod króla Jakuba I, po raz pierwszy wprowadzony w 1606 roku [2], a używane do 1649-gi Przedstawił w swej pierwotnej postaci stanowi jedynie superpozycję flagi Anglii i Szkocji.

Po angielskiej wojny domowej, flaga Anglii został przedłużony do 1654 przez irlandzką harfą, która była do 1660 w środku flagi.

Od 1660/01, a następnie z powrotem do oryginalnego Union Jack używane. 1707, ostateczna unia Szkocji i Anglii była w ustawie z Unii 1.707-gi.

1801 z integracji politycznej sąsiedniej wyspy Irlandii, były irlandzki flaga została dodana do Union Jack.

Asymetria Union Jack pochodzi z faktu, że krzyż szkockiego Andrzejki i Krzyż równa irlandzkiej Świętego Patryka "side by side" powinno stać. Heraldyczny dotrzeć przez ich ikony nie są centralnie nad sobą, ale przeciwko sobie "Ruchy". Krzyż angielskiego George jest jako centralny do wszystkich innych krzyży symbolizujących dominacji Anglii na wsi Szkocji i Irlandii.

1809 Union Jack został uznany przez Parlament do brytyjskiej flagi narodowej.

Flaga Walii, jednak nigdy nie znalazł uwzględnienie w Union Jack ponieważ Walia była już aktem Unii, w 1536, na długo przed powstaniem Wielkiej Brytanii podłączony do Anglii, jednak istnieją plany na Union Jack z walijską David Cross (żółty krzyż na czarnym tle). Brytyjski minister kultury Margaret Hodge zamknięte 2007 przeprojektowanie nie wystarczy.

Opis Union Jack

Nazwa "Jack" odnosi się do pierwotnego wykorzystania jako Bugfahne w (wojna) statków pod Karola II (w języku niemieckim: "Gosch"). Inne nazwy są wyjaśnienia, że ??"Jack" przez ubranie żołnierzy lub nazwa wywodzi Jakuba I, który wprowadził flagę w jego pierwotnej formie.Mapa Wielka Brytania
Mapa Wielka Brytania (Google Maps)
Informacje krajowe Wielka Brytania