Flaga Katar

Flaga Katar, Flaga Katar
Współczynnik kształtu:
11:28
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Katar
Kapitał:
Doha
Rozmiar:
11.437 km²
Ludność:
840.290
Kontynent:
Azja
Języki:
Arabski
Waluta:
Rial katarski (QAR)
Flaga przyjęta w dniu:
08.07.1971

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Kalkar Flagge 90x150 cm (DE)

Kalkar Flagge 90x150 cm (DE)

18,99 €

Pokaż w sklepie
Katar Flagge 60x90 cm

Katar Flagge 60x90 cm

8,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.
Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Kasztanowo-brązowy z szerokim, białym, postrzępionym pasem z boku masztu.

Znaczenie

W przeszłości flaga Kataru była czerwona, podobnie jak flaga Bahrajnu. Czerwone były historyczne flagi muzułmanów Kharijite, którzy stanowią większość zarówno w Katarze, jak i Bahrajnie. Oba kraje, choć dziś niepodległe, są ze sobą historycznie ściśle powiązane. Biały kolor flagi symbolizuje pokój w społeczności Zatoki Perskiej, gdzie czerwona flaga była często rozumiana jako "piracka flaga" na pełnym morzu przed 1820 rokiem. W latach dwudziestych XX wieku brytyjska potęga kolonialna zachęcała do dodania białego elementu do flag zaprzyjaźnionych państw Zatoki Perskiej. Kolor bordowy we fladze został wprowadzony w 1948 r. i nadal jest uważany za główną cechę odróżniającą flagę Kataru i Bahrajnu. Ponadto flaga Kataru ma dziewięć białych zębów (a nie pięć, jak flaga Bahrajnu).

Anthem

Kompozytor: عبد العزيز ناصر العبيدان (Abdul Aziz Nasser Obaidan) Liryk: مبارك بن سيف آل ثاني (Sheikh Mubarak bin Saïf al-Thani)

Kolory flagi

Kastanienbraun
HEX
#8A1538
RGB
138, 21, 56
CMYK
21, 100, 7, 52
RAL
3003
Pantone
222
Weiß
HEX
#FFFFFF
RGB
255, 255, 255
CMYK
0, 0, 0, 0
RAL
9010

Oto co ChatGPT wie o fladze Katar

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Katar
Flaga Kataru jest symbolem narodowej jedności i dumy kraju. Składa się z białego trójkąta z czerwoną sześcioramienną gwiazdą. Flaga została po raz pierwszy oficjalnie przyjęta 9 lipca 1971 roku. Flaga Kataru jest symbolem postępu i rozwoju kraju.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Katar
Katar miał swoją pierwszą flagę narodową w 1932 r. Flaga miała biały kwadrat w lewym górnym rogu i trzy czarne pasy na białym tle. W 1949 r. flaga została odnowiona i dodano do niej czarny półksiężyc i pięcioramienną gwiazdę. W 1971 r. flaga została ponownie zmieniona, aby uprościć jej wzór. Od tego czasu nie zmieniła się i jest dziś flagą Kataru.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Katar
Flaga narodowa Kataru to pionowy trójkąt z białą podstawą i czerwonym paskiem na górze. Biała część flagi ozdobiona jest czarnym pionowym półksiężycem i pięcioramienną gwiazdą. Czerwony pasek zawiera łącznie osiem białych gwiazd. Flaga ta symbolizuje dążenie kraju do niepodległości i wolności. Reprezentuje również związek z religią islamską, ponieważ półksiężyc i gwiazda są symbolem islamu. Osiem białych gwiazd reprezentuje osiem zasad, którymi kieruje się rząd Kataru.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.