Flaga Connecticut

Flaga Connecticut, Flaga Connecticut
Współczynnik kształtu:
4:3
Kraj:
Stany Zjednoczone Ameryki (USA)
Państwo:
Connecticut

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Connecticut Flagge 90x150 cm

Connecticut Flagge 90x150 cm

9,90 €

Pokaż w sklepie
Connecticut Aufnäher / Patch

Connecticut Aufnäher / Patch

2,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Connecticut jest niebieska, co przypomina jednolity kolor stanowej milicji. Pośrodku znajduje się pieczęć Connecticut na herbie. Znajdują się na niej trzy winorośle, każda z trzema czerwonymi kiściami winogron. Uważa się również, że te trzy winorośle reprezentują

trzy kolonie New Haven, Saybrook i Hartford. U dołu sztandaru widnieje napis "Qui Transtulit Sustinet", co oznacza "Ten, który przyniósł, otrzyma". Pieczęć była wcześniej pieczęcią kolonii Saybrook i została przekazana kolonii Conneticut, gdy pułkownik George Fenwick przywiózł ją z Anglii w 1639 roku.

W 1897 roku przyjęto flagę. Connecticut wzięło swoją nazwę od indiańskiego plemienia, od którego pochodzi słowo "Quinnehtukqut", oznaczające obok długiej rzeki pływowej.

Oto co ChatGPT wie o fladze Connecticut

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Connecticut
Flaga stanu Connecticut w kraju Stany Zjednoczone Ameryki (USA) jest symbolem historii i tradycji tego stanu. Została oficjalnie przyjęta w 1895 roku i jest jedną z najstarszych flag w USA. Flaga składa się z białego tła i niebieskiego herbu przedstawiającego pływającego białego żółwia z tarczą poniżej, która zawiera trzy miecze.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Connecticut
Flaga stanu Connecticut została przyjęta w 1897 roku. Przedstawia ona biały żołądź na niebieskim tle reprezentującym barwy stanu. Żołądź jest aluzją do heraldycznego motta stanu, "Heimsucht diese Eichel".
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Connecticut
Flaga stanu Connecticut w kraju Stany Zjednoczone Ameryki (USA) to biały sztandar z niebieską tarczą pośrodku. Na niebieskiej tarczy znajduje się biała tarcza z trzema czerwonymi skrzyżowanymi strzałkami pośrodku. Górna część białej tarczy jest otoczona czerwonym pasem, który jest ozdobiony złotym pasem u dołu. Powyżej znajduje się czerwona gwiazda z pięcioma wierzchołkami. W czterech rogach niebieskiej tarczy znajdują się cztery białe gwiazdy.

Państwa federalne

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.