Flaga Illinois

Flaga Illinois, Flaga Illinois
Współczynnik kształtu:
5:3
Kraj:
Stany Zjednoczone Ameryki (USA)
Państwo:
Illinois

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Illinois Flagge 90x150 cm

Illinois Flagge 90x150 cm

9,90 €

Pokaż w sklepie
Illinois Aufkleber 8 x 5 cm

Illinois Aufkleber 8 x 5 cm

0,70 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Illinois jest biała, a w jej centrum znajduje się pieczęć stanu Illinois. Pieczęć jest wzorowana na pieczęci stanowej i herbie Stanów Zjednoczonych z 1810 r. Pieczęć przedstawia orła ze sztandarem w dziobie siedzącego na kamieniu. Na kamieniu znajdują się daty 1868 i 1818, przy czym liczba 1818 odnosi się do założenia stanu Illinois. Na sztandarze znajduje się motto stanu, które brzmi: "Suwerenność stanu, unia narodowa". Tłumaczy się to jako suwerenność stanu, unia narodowa.

Flaga Illinois została przyjęta 6 lipca 1915 r. i wzięła swoją nazwę od rzeki Illinois. Rzeka została nazwana przez francuskiego odkrywcę Roberta Caveliera Sieur de La Salle w 1679 roku. Słowo "iliniwok" pochodzi od indiańskiego plemienia i oznacza wojowników lub mężczyzn.

Oto co ChatGPT wie o fladze Illinois

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Illinois
Flaga stanu Illinois w kraju Stany Zjednoczone Ameryki (USA) jest połączeniem flagi białej i niebieskiej. Na białej fladze znajduje się jasnoniebieski pas symbolizujący gwiazdy flagi USA. W jasnoniebieskim pasie znajduje się 21 gwiazd reprezentujących 21 stanów Unii. Na niebieskiej fladze znajduje się biały orzeł, który symbolizuje wolność i niezależność stanu.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Illinois
Flaga stanu Illinois w Stanach Zjednoczonych Ameryki została wprowadzona w 1915 roku. Składa się z białego pola, na którym znajduje się niebieski pas z godłem narodowym. Pas jest ozdobiony 13 gwiazdami w kształcie koła, reprezentującymi 13 oryginalnych kolonii USA.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Illinois
Flaga stanu Illinois w kraju Stany Zjednoczone Ameryki (USA) to biały sześciokąt z niebieskim okręgiem pośrodku. Wewnątrz niebieskiego okręgu znajduje się 21 białych gwiazd reprezentujących 21 różnych hrabstw stanu. Górna część flagi jest w czerwono-białe pasy i reprezentuje trzy terytoria, które przyczyniły się do założenia Illinois.

Państwa federalne

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.