Flaga Kolorado

Flaga Kolorado, Flaga Kolorado
Współczynnik kształtu:
5:3
Kraj:
Stany Zjednoczone Ameryki (USA)
Państwo:
Kolorado
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Kolorado składa się z białych, niebieskich i białych poziomych pasów. Niebieski symbolizuje niebo, a biały ma przywodzić na myśl ośnieżone Góry Skaliste. Pośrodku znajduje się czerwona litera "C", która oznacza stan Kolorado, a czerwień ma symbolizować ziemię. Czerwone "C" otacza złoty dysk, który ma przypominać o hiszpańskim dziedzictwie regionu i zasobach mineralnych stanu.

Flaga Kolorado została przyjęta 31 marca 1964 r., ale jej początki sięgają 1911 r. Jej nazwa wywodzi się z języka hiszpańskiego i oznacza "kolor czerwony".

Oto co ChatGPT wie o fladze Kolorado

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Kolorado
Flaga stanu Kolorado w Stanach Zjednoczonych Ameryki (USA) składa się z trzech poziomych pasów w kolorach czerwonym, białym i niebieskim. Niebieski pas jest pasem górnym i zawiera dużą białą literę "C", która oznacza Kolorado. Biały pasek pośrodku zawiera cztery czerwone gwiazdy, które oznaczają cztery hiszpańskie słowa "Unidos por la Justicia" (Zjednoczeni przez sprawiedliwość). Czerwony pasek na dole zawiera dwa złote promienie słońca, które oznaczają góry w Kolorado.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Kolorado
Flaga stanu Kolorado w Stanach Zjednoczonych Ameryki (USA) została przyjęta 1 marca 1911 roku. Składa się z niebieskiego pola z czerwoną rzymską cyfrą "C" oznaczającą Kolorado i złotym krzyżem z gwiazdą. Flaga została zaprojektowana przez Andrew Carlisle Johnsona, byłego gubernatora stanu Kolorado.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Kolorado
Flaga stanu Kolorado w Stanach Zjednoczonych Ameryki jest niebiesko-biała. Przedstawia czerwone "C" po lewej stronie, które oznacza Kolorado, oraz złote koło słoneczne po prawej stronie. Pośrodku znajduje się czerwony znak "X", który oznacza wsparcie dla Unii podczas amerykańskiej wojny secesyjnej. Koło słoneczne jest symbolem wielu godzin słonecznych, które Kolorado ma każdego roku.

Państwa federalne

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.