Flaga Alabama

Flaga Alabama, Flaga Alabama
Współczynnik kształtu:
1:1
Kraj:
Stany Zjednoczone Ameryki (USA)
Państwo:
Alabama

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Alabama Aufnäher / Patch

Alabama Aufnäher / Patch

2,90 €

Pokaż w sklepie
Alabama Flagge 90x150 cm

Alabama Flagge 90x150 cm

9,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga stanu Alabama ma białe tło z czerwonym ukośnym krzyżem (krzyż św. Andrzeja). Mówi się, że czerwony krzyż św. Andrzeja został zaprojektowany na wzór flagi bojowej Skonfederowanych Stanów Ameryki. Flaga została nazwana przez ustawodawcę 16 lutego 1895 roku.

Alabama dołączyła jako 22. stan USA. Mówi się, że Alabama wzięła swoją nazwę od dwóch złożonych słów, które pochodzą od indiańskiego plemienia zajmującego się rolnictwem. Składa się z "Alba", oznaczającego zioło lub roślinność, oraz "Amo", oznaczającego zbieracza.

Oto co ChatGPT wie o fladze Alabama

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Alabama
Flaga stanu Alabama w kraju Stany Zjednoczone Ameryki (USA) to jednolita flaga zaprojektowana w 1895 roku. Przedstawia ona ramiona stanu Alabama, które są ułożone na białym polu. Flaga stanowa ma również czerwony krzyż, który jest symbolem wojen stanów południowych przeciwko Unii. Flaga stanu Alabama jest również znana jako "flaga Dixie" i jest często używana jako symbol południowej historii i kultury.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Alabama
Flaga stanu Alabama w Stanach Zjednoczonych Ameryki (USA) została oficjalnie przyjęta jako flaga stanowa w 1895 roku. Składa się z białej jedwabnej flagi z czerwonym krzyżem utworzonym przez niebieski X. Czerwony krzyż symbolizuje krzyżowców, podczas gdy niebieski X reprezentuje krucjatę południowych stanów. Flaga była wielokrotnie zmieniana na przestrzeni lat, aby dać mieszkańcom Alabamy symbol jedności i dumy.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Alabama
Flaga stanu Alabama w kraju Stany Zjednoczone Ameryki (USA) to czerwono-biały kwadrat. Przedstawia on czerwony krzyż na białym tle. Pośrodku krzyża znajduje się niebieski X zawierający złotą gwiazdę. Gwiazda reprezentuje jedność różnych stanów USA.

Państwa federalne

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.