Flaga Mississippi

Flaga Mississippi, Flaga Mississippi
Współczynnik kształtu:
5:3
Kraj:
Stany Zjednoczone Ameryki (USA)
Państwo:
Mississippi

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Missisipi składa się z dwóch złożonych części dwóch flag. Jest ona połączona z dawną flagą bojową Konfederacji, ale górny czerwony pasek na fladze został zmieniony na niebieski. Druga część pochodzi z flagi dawnej Zachodniej Florydy, której Missisipi było częścią w latach 1803-1817. 13 gwiazd ma reprezentować 13 stanów założycielskich.

Flaga Missisipi została przyjęta 7 lutego 1894 roku. Mississippi tłumaczy się jako "ojciec wody" i pochodzi od plemienia Indian. Swoją nazwę zawdzięcza rzece Missisipi, której nazwa została użyta dla tego terytorium przez Roberta Caveliera Sieur de La Salle w 1695 roku.

Oto co ChatGPT wie o fladze Mississippi

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Mississippi
Flaga stanu Missisipi w Stanach Zjednoczonych Ameryki została przyjęta w 1894 roku. Jest to jedna z trzech flag stanowych USA, które zawierają herb Konfederacji stanów południowych. Flaga jest symbolem historii Mississippi i jego przeszłości jako części Stanów Skonfederowanych. Jest symbolem jedności i solidarności oraz upamiętnia walki, jakie stan ten przeszedł podczas amerykańskiej wojny secesyjnej.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Mississippi
Flaga stanu Mississippi została przyjęta w 1894 roku i jest trzecią oficjalną flagą stanu. Jest ona połączeniem flagi Konfederacji i flagi Stanów Zjednoczonych. Flaga składa się z trzech pasów: niebieskiego u góry, białego pośrodku i czerwonego u dołu. Niebieski pas zawiera herb stanu Missisipi, który przedstawia czerwony krzyż na białym tle. Biały pasek zawiera 20 gwiazd reprezentujących 20 pierwszych stanów USA. Czerwony pasek symbolizuje dzielnych żołnierzy, którzy walczyli w amerykańskiej wojnie secesyjnej.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Mississippi
Flaga stanu Missisipi w Stanach Zjednoczonych Ameryki to prostokątny sztandar w kolorach czerwonym, białym i niebieskim. Na białym polu znajduje się niebieski krzyż z czerwoną gwiazdą w każdym rogu. Pośrodku krzyża znajduje się złoty herb przedstawiający słońce zachodzące nad rzeką Missisipi. Górny pas flagi jest czerwony, środkowy biały, a dolny niebieski.

Państwa federalne

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.