Flaga Maroko

Flaga Maroko, Flaga Maroko
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie, flaga handlowa i służbowa na morzu
Kraj:
Maroko
Kapitał:
Rabat
Rozmiar:
459.000 km²
Ludność:
32.209.101
Kontynent:
Afryka
Języki:
Oficjalnie arabski, używany jest arabski dialekt Maghrebi. Lokalnie kilka języków berberyjskich. Francuski jest powszechnie używany jako język biznesu i edukacji.
Waluta:
Dirham marokański (MAD)
Flaga przyjęta w dniu:
16.11.1915

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Marokko Flagge 90x150 cm

Marokko Flagge 90x150 cm

9,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Maroka została oficjalnie przyjęta 17 listopada 1915 roku. W roku uzyskania przez Maroko niepodległości (1956) flaga została przyjęta.

Jest czerwona i przedstawia zielony pentagram w środku, pieczęć Salomona (tutaj: Sulejmana). Czerwony i zielony to tradycyjne kolory często używane we flagach arabskich, choć są one jeszcze silniej kojarzone z państwami Zatoki Perskiej. Używanie czerwonych flag było powszechne w wielu krajach arabskich, ponieważ czerwony był kolorem szeryfa Mekki.

Źródło: Wikipedia

Anthem

Kompozytor: Léo Morgan Liryk: علي الصقلي الحسيني (Ali Squalli Houssaini)

Oto co ChatGPT wie o fladze Maroko

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Maroko
Flaga Maroka jest symbolem jedności kraju. Jest także symbolem tożsamości narodowej i jest uważana za znak lojalności i patriotyzmu. Flaga Maroka jest również nazywana flagą rewolucji, ponieważ po raz pierwszy została użyta w 1915 roku podczas rewolucji Rif.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Maroko
Flaga narodowa Maroka składa się z czerwonego pola z zieloną shaddą i pięcioramienną białą gwiazdą. Gwiazda symbolizuje pięć filarów islamu. Flaga została po raz pierwszy użyta w 1911 r. za panowania sułtana Yusefa ben Hassana. Później została uznana za oficjalną flagę Królestwa Maroka w 1915 roku i od tego czasu pozostaje niezmieniona. Od tego czasu jest używana jako symbol narodu marokańskiego i tożsamości kraju.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Maroko
Flaga narodowa Maroka składa się z czerwonego kwadratu pośrodku otoczonego zielonym okręgiem. Pośrodku czerwonego kwadratu znajduje się biała gwiazda z pięcioma wierzchołkami. Zielony okrąg symbolizuje związek z krajami muzułmańskimi. Biała gwiazda oznacza pięć filarów islamu, a kolory czerwony i zielony symbolizują jedność kraju.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.