Flaga Delaware

Flaga Delaware, Flaga Delaware
Współczynnik kształtu:
4:3
Kraj:
Stany Zjednoczone Ameryki (USA)
Państwo:
Delaware

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Delaware Tischflagge 10x15 cm

Delaware Tischflagge 10x15 cm

4,99 €

Pokaż w sklepie
Delaware Aufnäher / Patch

Delaware Aufnäher / Patch

2,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Delaware jest jasnoniebieska z ochrowym diamentem pośrodku. Kolory te mają przypominać mundury żołnierzy w wojnie o niepodległość. W rombie znajduje się pieczęć Delaware, na której widać tarczę. Tarcza przedstawia poziome pasy w kolorach niebieskim, zielonym i białym, na których przedstawiony jest wół. W górnej części tarczy znajduje się kolba kukurydzy i dar pszenicy, które symbolizują rolnictwo. W górnej części rombu znajduje się żaglówka, która oznacza handel. Po lewej stronie tarczy znajduje się rolnik, a po prawej żołnierz. Bezpośrednio pod nimi znajduje się biały sztandar z mottem państwa, które brzmi "Wolność i Niepodległość". W języku niemieckim oznacza to wolność i niezależność. Poniżej diamentu, wielkimi białymi literami, widnieje napis "7 grudnia 1787 r.", symbolizujący dzień, w którym Delaware stało się pierwszym stanem, który ratyfikował Konstytucję Stanów Zjednoczonych.

24 lipca 1913 r. flaga Delaware została oficjalnie przyjęta. Nazwa Delaware pochodzi od Sir Thomasa Westa, pierwszego gubernatora Wirginii. Delaware to także rzeka, ziemia i Indianie.

Oto co ChatGPT wie o fladze Delaware

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Delaware
Flaga stanu Delaware jest najstarszą flagą USA i została przyjęta 28 lipca 1787 roku. Jest to jedyny emblemat stanowy, który nie jest wyświetlany na fladze, ale na niebieskim polu. Flaga Delaware jest również znana jako "Diamentowa Flaga Stanu" i jest używana od XIX wieku. Flaga jest symbolem historii, kultury i patriotyzmu stanu.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Delaware
Flaga stanu Delaware jest jedną z najstarszych flag w USA. Została oficjalnie przyjęta w 1777 roku jako pierwsza flaga stanu. Flaga składa się z ciemnoniebieskiego tła z pionowym wieńcem z białych diamentów. Diamentowy wieniec otoczony jest białym okręgiem, w którym widoczny jest czerwony lew. Lew symbolizuje odwagę i lojalność Delaware.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Delaware
Flaga stanu Delaware w kraju Stany Zjednoczone Ameryki (USA) to czarna tkanina z niebieskim krzyżem na białym tle. W każdym z czterech rogów krzyża znajdują się trzy złote kłosy kukurydzy. Pośrodku krzyża znajduje się niebieska tarcza z nazwą stanu. Dodatkowo flaga Delaware ozdobiona jest białą wstęgą z napisem "Liberty and Independence" (Wolność i Niepodległość).

Państwa federalne

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.