Flaga Arkansas

Flaga Arkansas, Flaga Arkansas
Współczynnik kształtu:
3:2
Kraj:
Stany Zjednoczone Ameryki (USA)
Państwo:
Arkansas

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Arkansas Tischflagge 10x15 cm

Arkansas Tischflagge 10x15 cm

4,99 €

Pokaż w sklepie
Arkansas Flagge 90x150 cm

Arkansas Flagge 90x150 cm

9,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Arkansas jest czerwona i ma biały romb pośrodku z niebieską obwódką. W niebieskiej obwódce znajduje się łącznie 25 białych gwiazd. Reprezentują one fakt, że Arkansas jest 25. stanem, który dołączył do USA. W rombie znajdują się również cztery niebieskie gwiazdy. Trzy gwiazdy widoczne poniżej napisu oznaczają wczesne potęgi kolonialne. Gwiazda nad napisem reprezentuje Skonfederowane Stany Ameryki.

Flaga została przyjęta 10 kwietnia 1924 roku. Nazwa pochodzi od plemienia Arkansas, co oznacza również południowy wiatr.

Oto co ChatGPT wie o fladze Arkansas

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Arkansas
Flaga stanu Arkansas w Stanach Zjednoczonych Ameryki (USA) została wprowadzona w 1913 roku. Składa się z trzech równych poziomych pasów w kolorach czerwonym, białym i niebieskim. Górny i dolny pas są czerwone, a środkowy jest biały. Pośrodku flagi znajduje się herb stanu Arkansas. Jest on umieszczony w białym okręgu otoczonym 25 białymi gwiazdami.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Arkansas
Flaga stanu Arkansas w Stanach Zjednoczonych Ameryki została przyjęta 14 maja 1913 r. przez konferencję Córek Rewolucji Amerykańskiej. Jest to flaga w białe gwiazdy i paski z trzema czerwonymi gwiazdami reprezentującymi trzy stany Arkansas. Flaga jest połączeniem flag Arkansas, Luizjany i Missisipi, z których wszystkie trzy były kiedyś częścią stanu Arkansas.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Arkansas
Flaga stanu Arkansas w Stanach Zjednoczonych Ameryki (USA) to biały kwadrat z dużym czerwonym krzyżem pośrodku. Na krzyżu znajduje się niebieska gwiazda symbolizująca 25 stanów USA. Gwiazda otoczona jest czterema małymi białymi gwiazdkami reprezentującymi cztery stany: Arkansas, Floryda, Mississippi i Tennessee. W dolnej części flagi znajduje się biały pasek, który oddaje hołd francuskiej fladze, która kiedyś rządziła tym terytorium.

Państwa federalne

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.