Flaga Missouri

Flaga Missouri, Flaga Missouri
Współczynnik kształtu:
5:3
Kraj:
Stany Zjednoczone Ameryki (USA)
Państwo:
Missouri

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Missouri Tischflagge 10x15 cm

Missouri Tischflagge 10x15 cm

4,99 €

Pokaż w sklepie
Missouri Aufkleber 8 x 5 cm

Missouri Aufkleber 8 x 5 cm

0,70 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Missouri składa się z trzech poziomych pasów w kolorach czerwonym, białym i niebieskim. Oznaczają one odwagę, czujność, czystość i sprawiedliwość. Pośrodku flagi znajduje się pieczęć stanowa. Przedstawia ona orła ze strzałami w kłach na znak wojny i gałązki oliwne na znak pokoju. Jest też niedźwiedź grizzly, który symbolizuje siłę i odwagę obywateli. Półksiężyc

symbolizujący Missouri w momencie przyjęcia do Stanów Zjednoczonych. Jest on otoczony złotym paskiem z mottem stanu "Zjednoczeni stoimy, podzieleni upadamy". Pieczęć jest trzymana przez dwa grizzly. 24 gwiazdy reprezentują Missouri, 24 stan.

Flaga Missouri została przyjęta w 1913 roku i wzięła swoją nazwę od plemienia Indian Sioux. Słowo "Missouri" oznacza mętną wodę.

Oto co ChatGPT wie o fladze Missouri

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Missouri
Flaga stanu Missouri w Stanach Zjednoczonych Ameryki (USA) jest jedną z flag stanowych USA. Została przyjęta w 1901 roku i reprezentuje historię, kulturę i ideały stanu. Flaga składa się z ciemnoniebieskiego tła, białego pasa oddzielonego czerwoną szarfą i złotej pięcioramiennej gwiazdy pośrodku.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Missouri
Flaga stanu Missouri została wprowadzona w 1913 roku. Składa się z czerwonego tła z białym zakrzywionym paskiem z dwoma słowami "Missouri" i "Salus Populi Suprema Lex Esto". Biały pasek otoczony jest 24 gwiazdami reprezentującymi 24 stany Unii, kiedy Missouri dołączyło do niej w 1821 roku. Łacińskie powiedzenie oznacza "Dobro ludu powinno być najwyższym prawem".
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Missouri
Flaga stanu Missouri w Stanach Zjednoczonych Ameryki to prostokątny kawałek materiału podzielony poziomo na trzy równe pasy. Górny i dolny pas są białe, a środkowy jest czerwony. Pośrodku flagi znajduje się niebieski herb z białym orłem i 24 białymi gwiazdami. 24 gwiazdy symbolizują 24 stany, które należały do Missouri w momencie jej założenia. Orzeł symbolizuje niezależność i siłę stanu.

Państwa federalne

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.