Flaga Kentucky

Flaga Kentucky, Flaga Kentucky
Współczynnik kształtu:
2:1
Kraj:
Stany Zjednoczone Ameryki (USA)
Państwo:
Kentucky

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Kentucky Tischflagge 10x15 cm

Kentucky Tischflagge 10x15 cm

4,99 €

Pokaż w sklepie
Kentucky Flagge 90x150 cm

Kentucky Flagge 90x150 cm

9,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Kentucky składa się z ciemnoniebieskiego tła, na którym pośrodku widnieje pieczęć Kentucky. Pieczęć przedstawia dwóch mężczyzn witających się uściskiem dłoni. Mają oni symbolizować wszystkich mężów stanu i odkrywców. Obaj otoczeni są mottem stanu, które oznacza "Zjednoczeni stoimy, podzieleni upadamy". Tłumaczenie oznacza "Zjednoczeni stoimy, podzieleni upadamy". W dolnej części pieczęci znajdują się gałązki nawłoci, stanowego kwiatu Kentucky. U góry znajduje się napis "Commonwealth of Kentucky".

Flagę zaprojektował nauczyciel sztuki Jesse Cox z Kentucky. Przyjęto ją 26 marca 1918 roku. Nazwa Kentucky pochodzi od irokeskiego słowa "Ken-tah-ten", oznaczającego krainę jutra.

Oto co ChatGPT wie o fladze Kentucky

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Kentucky
Flaga stanu Kentucky w kraju Stany Zjednoczone Ameryki (USA) jest symbolem stanu i jego obywateli. Jest to jedna z najstarszych flag USA i została przyjęta w 1792 roku. Flaga ma niebieskie pole z pieczęcią stanową pośrodku, przedstawiającą stado bizonów i palisadę.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Kentucky
Flaga stanu Kentucky została wprowadzona w 1918 roku. Składa się ona z oficjalnego herbu stanu, który jest przedstawiony na białym polu. Flaga jest również nazywana "The Bluegrass State", ponieważ reprezentuje kolory stanu Kentucky. Flaga została przeprojektowana w 1962 roku i nadano jej obecny wygląd.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Kentucky
Flaga stanu Kentucky w kraju Stany Zjednoczone Ameryki (USA) to niebieska flaga z białym krzyżem rozciągającym się na całej fladze. Pośrodku krzyża znajduje się złoty lew trzymający tarczę z herbem w kolorach czerwonym i białym. Górna część krzyża jest biała, a dolna niebieska. W dolnej części flagi znajduje się biały napis "Commonwealth of Kentucky".

Państwa federalne

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.