Flaga Maryland

Flaga Maryland, Flaga Maryland
Współczynnik kształtu:
3:2
Kraj:
Stany Zjednoczone Ameryki (USA)
Państwo:
Maryland

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Maryland Tischflagge 10x15 cm

Maryland Tischflagge 10x15 cm

4,99 €

Pokaż w sklepie
Maryland Flagge 90x150 cm

Maryland Flagge 90x150 cm

9,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Maryland jest podzielona na cztery prostokąty. Składa się z pieczęci i kolorów rodzin Calvert i Baltimore. Flaga została skonstruowana z ramion rodzin Calvert i Crossland, podobnie jak ramiona Lorda Baltimore. Był on założycielem i jedynym "właścicielem" kolonii.

Flaga Maryland jest jedynym sztandarem heraldycznym stanów USA, który został oficjalnie przyjęty w 1904 roku. Na prośbę króla Anglii Karola I, kolonia miała zostać nazwana "Maryland" przez Lorda Baltimore. Chciał tego na cześć swojej żony Henrietty Marii (królowej Marii).

Oto co ChatGPT wie o fladze Maryland

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Maryland
Flaga stanu Maryland w Stanach Zjednoczonych Ameryki (USA) jest symbolem historii i kultury tego stanu. Została oficjalnie uznana za flagę stanową w 1904 roku i jest jedną z najstarszych flag w USA. Flaga jest połączeniem herbu stanu Maryland i czerwono-biało-niebieskiego pasa flagi USA.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Maryland
Flaga stanu Maryland w Stanach Zjednoczonych Ameryki (USA) została przyjęta w 1904 roku. Opiera się na herbie stanu i składa się z czerwonego i białego tła z czarnym herbem rodzinnym brytyjskiej rodziny Calvert w kolorze złotym. Flaga została zmieniona tylko nieznacznie na przestrzeni lat i jest obecnie symbolem stanu Maryland.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Maryland
Flaga stanu Maryland w Stanach Zjednoczonych Ameryki składa się z czerwonego i białego tła. Na białym tle znajduje się czarny herb składający się z krzyża i orła. Orzeł jest ozdobiony tarczą z czerwono-białą poprzeczką. Ponadto na tarczy widnieje żółty napis "Fatti Maschii Parole Femine".

Państwa federalne

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.