Flaga Tunezja

Flaga Tunezja, Flaga Tunezja
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Tunezja
Kapitał:
Tunis
Rozmiar:
164.150 km²
Ludność:
9.974.722
Kontynent:
Afryka
Języki:
Arabski (język urzędowy), także francuski jako lingua franca, w regionach turystycznych także niemiecki
Waluta:
Dinar tunezyjski (TND)
Flaga przyjęta w dniu:
31.12.1834

Posłuchaj hymnu

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Tunezji została po raz pierwszy wprowadzona przez tunezyjskiego Beya Hassana I około 1835 roku. W podobnej formie była to również flaga osmańskiej prowincji Tunis. Od tego czasu flaga podlegała tylko niewielkim modyfikacjom.

Znaczenie flagi Tunezji

Półksiężyc i gwiazda są symbolami islamu i są również uważane za pomyślne znaki. Oba symbole są nawiązaniem do przeszłości Tunezji jako części Imperium Osmańskiego.

Kolor czerwony był dynastycznym symbolem legitymizacji w Imperium Osmańskim. Po uzyskaniu przez kraj niepodległości od Francji flaga ta została przyjęta jako flaga narodowa.

Źródło: Wikipedia

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Czerwony z białą tarczą w środku, na której widnieje czerwony półksiężyc prawie otaczający czerwoną pięcioramienną gwiazdę; półksiężyc i gwiazda są tradycyjnymi symbolami islamu.

Anthem

Kompozytor: محمد عبد الوهاب‎ (Mohamad Abdel Wahab) Liryk: مصطفى صادق الرافعي (Mustafa Sadik Al-Rafii), أبو القاسم الشابي‎ (Aboul-Qacem Echebbi)

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.