Flaga Kongo (Republika Konga)

Flaga Kongo (Republika Konga), Flaga Kongo (Republika Konga)
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Kongo (Republika Konga)
Kapitał:
Brazzaville
Rozmiar:
342.000 km²
Ludność:
2.998.040
Kontynent:
Afryka
Języki:
Język urzędowy: francuski, język potoczny: lingala, mounoukoutouba
Waluta:
Communaute Financiere Africaine Franc (XAF)
Flaga przyjęta w dniu:
09.06.1991
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.
Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Przekątna flagi przecięta jest żółtym pasem od dolnego końca boku zwróconego w stronę masztu; górny trójkąt (bok masztu) jest zielony, dolny czerwony; flaga przedstawia popularne panafrykańskie barwy Etiopii.

Anthem

Kompozytor: unbekannt Liryk: unbekannt

Oto co ChatGPT wie o fladze Kongo (Republika Konga)

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Kongo (Republika Konga)
Flaga Republiki Konga jest symbolem jedności i niepodległości kraju. Została przyjęta 15 sierpnia 1960 roku i składa się z białego trójkąta umieszczonego po lewej stronie, zawierającego trzy równomiernie rozmieszczone niebieskie, zielone i żółte pasy. Kolory te symbolizują nadzieję i jedność kraju.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Kongo (Republika Konga)
Flaga narodowa Republiki Konga została wprowadzona 15 sierpnia 1960 r., kiedy Republika Konga uzyskała niepodległość i zakończyły się francuskie rządy kolonialne. Flaga składa się z zielonego tła z żółtą gwiazdą pośrodku, aby upamiętnić jedność kraju. Flaga została później nieznacznie zmodyfikowana w 2003 roku, aby przekazać symbol demokracji i nadziei na lepszą przyszłość.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Kongo (Republika Konga)
Flaga narodowa Republiki Konga składa się z niebieskiego okrągłego tła ze złotą gwiazdą i czerwonego kwadratu ze złotym symbolem młota i sierpa w środku. Niebieskie tło symbolizuje nadzieję i jedność kraju, podczas gdy złota gwiazda reprezentuje solidarność i jedność narodu. Czerwony kwadrat z symbolem młota i sierpa reprezentuje klasę robotniczą i socjalistyczną ideologię kraju.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.