Flaga Republika Południowej Afryki

Flaga Republika Południowej Afryki, Flaga Republika Południowej Afryki
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga cywilna i flaga służbowa na lądzie, flaga handlowa i flaga służbowa na morzu
Kraj:
Republika Południowej Afryki
Kapitał:
Pretoria
Rozmiar:
1.223.201 km²
Ludność:
42.718.530
Kontynent:
Afryka
Języki:
Wszystkie 11 języków narodowych to języki urzędowe: isi Zulu (22,9%), isi Xhosa (17,9%), afrikaans (14,4%), sePedi (9,2%), angielski (8,6%), seTswana (8,2%), seSotho (7,7%), xiTsonga (4,4%), siSwati (2,5%), tshiVenda (2,2%), isiNdebele (1,5%), inne języki
Waluta:
Rand (ZAR)
Flaga przyjęta w dniu:
26.04.1994

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.
Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Dwa poziome pasy o równej szerokości (czerwony, niebieski) przedzielone centralnym zielonym pasem tworzącym poziome "Y" w kierunku masztu; "Y" otacza czarny trójkąt równoboczny obrysowany na żółto; pozostałe zewnętrzne powierzchnie "Y" są obrysowane na biało.

Anthem

Kompozytor: Enoch Sontonga, Marthinus Lourens de Villiers Liryk: Enoch Sontonga, Cornelius Jacob Langenhoven

Oto co ChatGPT wie o fladze Republika Południowej Afryki

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Republika Południowej Afryki
Flaga Republiki Południowej Afryki została wprowadzona w 1994 roku i reprezentuje pojednanie między różnymi grupami etnicznymi kraju. Składa się z 6 różnych kolorów, które reprezentują różne elementy historii i kultury RPA. Flaga została zaprojektowana przez południowoafrykańskiego projektanta Freda Brownella.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Republika Południowej Afryki
Pierwsza flaga narodowa Republiki Południowej Afryki została wprowadzona w 1928 roku i składała się z trzech pasów w kolorach czerwonym, białym i niebieskim. Flaga została zmieniona w 1994 roku, aby uczcić koniec reżimu apartheidu. Od tego czasu flaga składa się z sześciu kolorów reprezentujących różne grupy etniczne kraju.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Republika Południowej Afryki
Flaga narodowa Republiki Południowej Afryki składa się z trzech poziomych pasów w kolorach czarnym, zielonym i złotym. Górny pas jest czarny, środkowy zielony, a dolny złoty. Pośrodku flagi znajduje się niebieski symbol w kształcie litery Y składający się z czarnego trójkąta i czerwonego paska. Symbol ten reprezentuje jedność różnych grup ludności oraz zaangażowanie na rzecz pokoju i pojednania.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.