Flaga Botswana

Flaga Botswana, Flaga Botswana
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie
Kraj:
Botswana
Kapitał:
Gaborone
Rozmiar:
582.000 km²
Ludność:
1.561.973
Kontynent:
Afryka
Języki:
Setswana i angielski
Waluta:
Pula (BWP)
Flaga przyjęta w dniu:
29.09.1966

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Botswana Stockflagge 30x45 cm

Botswana Stockflagge 30x45 cm

4,99 €

Pokaż w sklepie
Botswana Bootsflagge 30x45 cm

Botswana Bootsflagge 30x45 cm

5,95 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

W czasach protektoratu brytyjskiego Betschuanaland nie miał własnej flagi. Zarządzał nim brytyjski wysoki komisarz z Południowej Afryki. Obecna flaga obowiązuje od 25.01.1966 r. (wg innych źródeł od 30.09.1966 r.), stworzona przez George'a Winstanleya, a oparta jest na fladze Partii Demokratycznej Botswany (trzy poziome pasy w kolorach białym, czerwonym i czarnym). Przedstawia w sumie pięć poziomych pasów, trzy pasy w kolorze jasnoniebieskim, czarnym i jasnoniebieskim, każdy oddzielony wąskim białym pasem, w stosunku 9:1:4:1:9. Jasnoniebieski oznacza tęsknotę kraju za wodą i symbolizuje również niebieskie niebo nad krajem. Czarny oznacza większość społeczeństwa, biały - białą mniejszość. Flaga wyraża więc dążenie do pokojowego współistnienia czarnej ludności z białą mniejszością.
Herb narodowy Botswany jest w użyciu od 25.01.1966 (30.09.1966). Przedstawia trzy niebieskie faliste linie na białej afrykańskiej tarczy, nad nimi koła zębate symbolizujące przemysł, a pod nimi głowę byka symbolizującą rolnictwo. Faliste linie oznaczają wodę i, podobnie jak napis "Pula" (deszcz), nawiązują do wielkiego znaczenia wody. Posiadacze tarcz to zebry. Kolory czarny i biały symbolizują również dwie rasy zamieszkujące ten kraj. Po lewej i prawej stronie herbu znajduje się kość słoniowa i roślina sorgo.

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Jasnoniebieski z poziomym białym pasem z czarną obwódką pośrodku.

Anthem

Kompozytor: Kgalemang Tumedisco Motsete Liryk: Kgalemang Tumedisco Motsete

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.