Flaga Botswana

Flaga Botswana, Flaga Botswana
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie
Kraj:
Botswana
Kapitał:
Gaborone
Rozmiar:
582.000 km²
Ludność:
1.561.973
Kontynent:
Afryka
Języki:
Setswana i angielski
Waluta:
Pula (BWP)
Flaga przyjęta w dniu:
29.09.1966

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Botswana Stockflagge 30x45 cm

Botswana Stockflagge 30x45 cm

4,99 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

W czasach brytyjskiego protektoratu Betschuanaland nie posiadał własnej flagi. Był zarządzany przez brytyjskiego Wysokiego Komisarza z Republiki Południowej Afryki. Obecna flaga istnieje od 25.01.1966 r. (według innych źródeł od 30.09.1966 r.), stworzona przez George'a Winstanleya, i jest oparta na fladze Botswańskiej Partii Demokratycznej (trzy poziome pasy w kolorze białym, czerwonym i czarnym). Flaga ma w sumie pięć poziomych pasów, po trzy w kolorach jasnoniebieskim, czarnym i jasnoniebieskim, każdy oddzielony wąskim białym paskiem, w stosunku 9:1:4:1:9. Jasnoniebieski oznacza tęsknotę kraju za wodą, a także symbolizuje błękitne niebo nad krajem. Kolor czarny oznacza większość populacji, a biały - białą mniejszość. Flaga wyraża zatem pragnienie pokojowego współistnienia między czarną ludnością a białą mniejszością.

Herb narodowy Botswany jest używany od 25.01.1966 (30.09.1966). Przedstawia trzy niebieskie faliste linie na białej afrykańskiej tarczy, nad nimi koła zębate symbolizujące przemysł, a poniżej głowę byka symbolizującą rolnictwo. Faliste linie oznaczają wodę i, podobnie jak napis "Pula" (deszcz), odnoszą się do wielkiego znaczenia wody. Uchwytami tarczy są zebry. Kolory czarny i biały symbolizują również dwie rasy zamieszkujące ten kraj. Po lewej i prawej stronie herbu znajduje się kieł słonia i roślina sorgo.

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Jasnoniebieski z poziomym czarnym paskiem na środku.

Anthem

Kompozytor: Kgalemang Tumedisco Motsete Liryk: Kgalemang Tumedisco Motsete

Oto co ChatGPT wie o fladze Botswana

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Botswana
Flaga narodowa Botswany składa się z trzech równo podzielonych pasów w kolorach niebieskim, czarnym i białym. Została wprowadzona 30 września 1966 r. i symbolizuje postęp kraju. Flaga jest również symbolem jedności kraju i współpracy między różnymi grupami etnicznymi.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Botswana
Flaga narodowa Botswany została przyjęta 30 września 1966 r., kiedy kraj uzyskał niepodległość od Wielkiej Brytanii. Flaga jest wzorem panafrykańskim zdominowanym przez ciemnoniebieskie tło z białą ramką otoczoną czarnym paskiem. W centrum flagi znajduje się emblemat przedstawiający tarczę z głową słonia i mieczem.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Botswana
Flaga narodowa Botswany składa się z ciemnoniebieskiego tła z białą poprzeczką. Pośrodku poprzeczki znajduje się pięć białych gwiazd, reprezentujących pięć plemion kraju. Na poprzeczce znajduje się również tarcza przedstawiająca herb Botswany.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.