Flaga Państwo Brunei Darussalam

Flaga Państwo Brunei Darussalam, Flaga Państwo Brunei Darussalam
Współczynnik kształtu:
1:2
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie, flaga handlowa i służbowa na morzu
Kraj:
Brunei
Kapitał:
Bandar Seri Begawan
Rozmiar:
5.765 km²
Ludność:
365.251
Kontynent:
Azja
Języki:
Malajski (język urzędowy), angielski jest językiem komunikacji i nauczania, dialekty chińskie
Waluta:
Dolar Brunei (BND)
Flaga przyjęta w dniu:
28.09.1959

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Brunei Flagge 60x90 cm

Brunei Flagge 60x90 cm

8,90 €

Pokaż w sklepie
Brunei Schlüsselanhänger

Brunei Schlüsselanhänger

1,95 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Brunei została wprowadzona w 1906 roku. Jest żółta z szerokim biało-czarnym ukośnym pasem. Herb narodowy został dodany w 1959 roku. Po uzyskaniu niepodległości (01.01.1984) flaga pozostała niezmieniona.

b jest kolorem królewskim w całym regionie tylnych Indii. W Brunei symbolizuje więc władzę sułtana. Biały i czarny to kolory oznaczające hierarchię monarchiczną. Godło narodowe zawiera dobrze znane symbole islamskie: półksiężyc i baldachim (parasol). Baldachim wystaje z półksiężyca w pozycji leżącej. Od 1959 roku, w którym Brunei otrzymało konstytucję, po lewej i prawej stronie herbu umieszczono przedramię. Arabskie inskrypcje na półksiężycu i w pasie pod nim brzmią: "Z ręki Boga dobro będzie prosperować" i "Brunei, dom pokoju".

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Żółty z dwoma ukośnymi pasami (białym i czarnym); godło narodowe jest bardzo wyraźnie wyśrodkowane, jest czerwone.

Znaczenie

Żółty symbolizuje kolor sułtana Brunei. Dwa pasy (biały i czarny) symbolizują urząd dwóch głównych ministrów. Wyśrodkowany emblemat jest zbudowany na napisie "Brunei Darussalam" ("Miasto Pokoju"), oficjalnej nazwie kraju. Powyżej, na poziomo ułożonym półksiężycu, znajduje się napis "Służ zawsze z Bożym przewodnictwem". Półksiężyc symbolizuje islam. Ze środka półksiężyca wyrasta kolumna, która jest uważana za symbol państwa. Po lewej i prawej stronie poziomego półksiężyca znajduje się otwarta dłoń z przedramieniem, która ma symbolizować dobroć rządu. Na dwóch końcach półksiężyca znajduje się "skrzydlaty" dach z krótkim masztem. Flaga i parasol na maszcie są symbolami królewskimi.

Anthem

Kompozytor: Awang Haji Besar bin Sagap Liryk: Pengiran Haji Mohamed Yusuf bin Abdul Rahim

Oto co ChatGPT wie o fladze Państwo Brunei Darussalam

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Państwo Brunei Darussalam
Flaga Brunei Darussalam jest symbolem jedności narodowej i patriotyzmu. Została wprowadzona w 1959 r. i jest połączeniem kolorów czarnego, żółtego i czerwonego. Flaga jest symbolem historii i kultury kraju, a zatem jest również postrzegana jako symbol dumy narodowej.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Państwo Brunei Darussalam
Flaga narodowa Brunei Darussalam została wprowadzona w 1959 roku. Składa się z białego paska u góry, czarnego paska pośrodku i żółtego paska u dołu. Flaga symbolizuje historyczne dziedzictwo Brunei Darussalam jako byłego sułtanatu, ponieważ nosi kolory starego sztandaru sułtanatu.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Państwo Brunei Darussalam
Flaga narodowa Brunei Darussalam to prostokątna tkanina z dwoma równymi pasami w kolorze żółtym i czarnym. Górny pas jest żółty, a dolny czarny. Pośrodku znajduje się biały, pięcioramienny herb symbolizujący koronę, tarczę, dwa skrzydła i dwa bambusowe kije. Pośrodku herbu znajduje się czerwony okrąg przedstawiający złotego lwa.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.