Flaga Chile

Flaga Chile, Flaga Chile
Współczynnik kształtu:
2:3
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Chile
Kapitał:
Santiago de Chile
Rozmiar:
756.627 km²
Ludność:
15.823.957
Kontynent:
Ameryka Południowa
Języki:
Hiszpański
Waluta:
Peso chilijskie (CLP)
Flaga przyjęta w dniu:
17.10.1817

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Chile została wprowadzona 17.10.1817 roku. Widnieją na niej dwa poziome pasy w kolorach białym i czerwonym, a na białym pasie po stronie sztabu znajduje się niebieski kwadrat z białą pięcioramienną gwiazdą. Czerwień oznacza krew przelaną w celu uzyskania niepodległości, biel - śnieg na szczytach Andów, a błękit - niebo nad Chile. Biała gwiazda jest interpretowana jako gwiazda wolności, a także reprezentuje honor kraju i postęp. Flaga reprezentuje uproszczoną formę amerykańskiego gwiaździstego sztandaru i mówi się, że została zamówiona przez ministra wojny Zenteno, po zaprojektowaniu jej przez angielskiego malarza Charlesa Wooda. Jednak kolory prawie na pewno pochodzą z jednej z flag Pierwszej Republiki ("Patria Vieja").

Herb narodowy został przyjęty w 1834 roku i przedstawia kolory flagi. Został zaprojektowany przez ministra wojny Zenteno. Pod tarczą znajduje się sztandar z mottem "Por la Razon o la Fuerza" => "Z rozumem lub siłą", pochodzący z czasów bitew przeciwko Hiszpanom. Uchwyty tarczy to jeleń andyjski (Huemul) i kondor.

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Dwa równe poziome pasy (biały, czerwony); po lewej stronie znajduje się niebieski prostokąt, który sięga do połowy flagi i zawiera białą pięcioramienną gwiazdę; niebieski symbolizuje niebo, biały ośnieżone Andy, a czerwony krew przelaną w walce o niepodległość. Flaga Stanów Zjednoczonych posłużyła jako wzór dla projektu flagi.

Anthem

Kompozytor: Ramon Carnicer i Batlle Liryk: Eusebio Lillo Robles, Bernardo de Vera y Pintado

Oto co ChatGPT wie o fladze Chile

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Chile
Flaga Chile została wprowadzona 18 października 1817 r. i jest jedną z najstarszych flag w Ameryce Łacińskiej. Składa się z dwóch poziomych pasów równej wielkości, niebieskiego na górze i białego na dole oraz czerwonego kwadratu pośrodku. W czerwonym kwadracie znajduje się biała pięcioramienna gwiazda, która jest symbolem wolności.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Chile
Flaga narodowa Chile została po raz pierwszy użyta w 1817 roku, kiedy Chile stało się niepodległym krajem. Składa się z dwóch poziomych pasów, białego górnego i czerwonego dolnego, połączonych niebieskim pasem z białymi gwiazdami. Wzór ten został oficjalnie uznany za flagę narodową w 1834 roku i pozostał niezmieniony do dziś.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Chile
Flaga narodowa Chile składa się z dwóch poziomych pasów w kolorach niebieskim i czerwonym oraz białej gwiazdy pośrodku. Górny pas jest niebieski, a dolny czerwony. Biała gwiazda pośrodku znajduje się na niebieskim tle i symbolizuje przywództwo i nadzieję kraju. Biała gwiazda jest również symbolem nieskończonej wolności Chile.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.