Flaga Dżibuti

Flaga Dżibuti, Flaga Dżibuti
Współczynnik kształtu:
21:38
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Dżibuti
Kapitał:
Dżibuti
Rozmiar:
23.200 km²
Ludność:
466.900
Kontynent:
Afryka
Języki:
Francuski, arabski, języki kuszyckie Issów i Afarów
Waluta:
Frank djibuti (DJF)
Flaga przyjęta w dniu:
26.06.1977

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Dschibuti Flagge 60x90 cm

Dschibuti Flagge 60x90 cm

8,90 €

Pokaż w sklepie
Dschibuti Aufnäher / Patch

Dschibuti Aufnäher / Patch

2,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Dżibuti została wprowadzona 27.06.1977. Przedstawia dwa poziome pasy w kolorze jasnoniebieskim i zielonym z równoramiennym białym trójkątem na maszcie. Pośrodku trójkąta znajduje się pięcioramienna czerwona gwiazda. Niebieski jest kolorem grupy etnicznej lssa, a także oznacza niebo i morze. Zielony symbolizuje grupę etniczną Afar i islam. Biały oznacza pokój. Czerwona gwiazda uosabia walkę o niepodległość. Biały trójkąt o równych bokach reprezentuje motto kraju "Jedność, Równość, Pokój". Według pochodzenia flaga jest flagą partii politycznej, najpierw FLCdS, później LPAI.

Herb Dżibuti został wprowadzony w tym samym czasie co flaga. Przedstawia on dwa ramiona (Afar i Issa), każde z nożem rekina, między nimi lancę i okrągłą tarczę (gotowość do obrony). Nad nimi znajduje się czerwona gwiazda. Całość otoczona jest wieńcem z liści laurowych. Symbolizuje to jedność i zwycięstwo.

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Dwa równe poziome pasy (jasnoniebieski, jasnozielony) z białym trójkątem równobocznym z boku masztu z czerwoną pięcioramienną gwiazdą pośrodku.

Anthem

Kompozytor: Abdi Robleh Liryk: Aden Elmi
Teksty piosenek:

Większe bezpieczeństwo

Kalankaan harraad iyo

Haydaar u mudateen.

To już koniec.

Habkay samadu tahayoo

Xiddig dhi igleh hoorshoo

Wciąż jeszcze nie wiadomo, co się stanie.

Maxaa haybad kugu yaal.

Oto co ChatGPT wie o fladze Dżibuti

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Dżibuti
Flaga Dżibuti została wprowadzona 27 kwietnia 1977 roku. Jest symbolem jedności kraju i reprezentuje jedność trzech grup etnicznych. Flaga jest kombinacją trzech poziomych pasów w kolorach niebieskim, zielonym i czerwonym.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Dżibuti
Flaga Dżibuti została wprowadzona w 1977 roku jako symbol niepodległości kraju. Składa się z trzech poziomych pasów w kolorach niebieskim, białym i zielonym. Górny niebieski pasek symbolizuje niepodległość, środkowy biały pasek reprezentuje pokój w kraju, a dolny zielony pasek reprezentuje przyrodę i zasoby kraju. Pośrodku flagi znajduje się czerwony trójkąt, który przypomina o ofierze krwi złożonej za niepodległość Dżibuti.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Dżibuti
Flaga narodowa Dżibuti jest flagą panafrykańską składającą się z dwóch poziomych pasów równej wielkości. Górny pas jest zielony, a dolny biały. Pośrodku flagi znajduje się czerwony kwadrat z białą gwiazdą pośrodku. Gwiazda symbolizuje jedność różnych grup etnicznych kraju. Reprezentuje również nadzieję, wolność i niezależność kraju.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.