Flaga Erytrea

Flaga Erytrea, Flaga Erytrea
Współczynnik kształtu:
1:2
Symbol weksylologiczny:
Flaga narodowa na lądzie i na morzu
Kraj:
Erytrea
Kapitał:
Asmara
Rozmiar:
124.000 km²
Ludność:
4.447.307
Kontynent:
Afryka
Języki:
Języki semickie: Tigrinya, Tigre, arabski; - języki haszymidzkie: Saho, Bilen, Afar, Gewa; - języki nilockie: Nara, Kunama
Waluta:
Nakfa (ERN)
Flaga przyjęta w dniu:
04.12.1995

Posłuchaj hymnu

Najlepszy sprzedawca w naszym flagowym sklepie

Eritrea Schlüsselanhänger

Eritrea Schlüsselanhänger

1,95 €

Pokaż w sklepie
Eritrea Flagge 90x150 cm

Eritrea Flagge 90x150 cm

9,90 €

Pokaż w sklepie
Mile widziana jest grafika flagi, którą można wykorzystać. Proszę jednak o podanie linku do www.flagi-i-hymny.pl jako źródła.

Wiedza podstawowa

Flaga Erytrei została oficjalnie przyjęta 24 maja 1993 roku. Wywodzi się z flagi Erytrejskiego Frontu Wyzwolenia (EPLF), który został założony w 1970 roku. Jego flaga miała żółtą gwiazdę zamiast żółtej gałązki oliwnej i żółtego wieńca oliwnego. Wyewoluowała ona z flagi autonomicznej Erytrei, która była używana w latach 1952-1959.

Flaga Erytrei jest podzielona na trzy części. W centrum znajduje się trójkąt równoramienny w kolorze czerwonym z podstawą po stronie słupa, powyżej zielonego trójkąta prostokątnego, poniżej niebieskiego trójkąta prostokątnego. W czerwonym trójkącie żółta gałązka oliwna z wieńcem oliwnym w tym samym kolorze. Kolor czerwony oznacza krew przelaną w walce o wolność, niebieski - bogactwo morza, zielony - rolnictwo i płodność. Wieniec oliwny z gałązką oliwną jest obrazem kuli ziemskiej ONZ. Erytrea zawdzięcza swoje polityczne uznanie ONZ.

Tekst dzięki uprzejmości Flaggenlexikon.de

Czerwony trójkąt równoboczny (po stronie masztu) przenikający dwa trójkąty po prawej stronie; górny z nich jest zielony, dolny niebieski; złoty kłos kukurydzy otacza złotą gałązkę oliwną przymocowaną do czerwonego trójkąta po stronie masztu.

Anthem

Kompozytor: Isaac Abraham Meharezgi, Aron Tekle Tesfatsion Liryk: Solomon Tsehaye Beraki

Oto co ChatGPT wie o fladze Erytrea

Oto, co sztuczna inteligencja mówi o fladze Erytrea
Flaga narodowa Erytrei została oficjalnie przyjęta i używana 24 maja 1993 roku. Jest symbolem niepodległości kraju i reprezentuje cztery grupy tworzące państwo: Tigrinya, Kunama, Afar i Saho. Flaga składa się z zielonego centralnego pasa, reprezentującego rolnictwo, otoczonego dwoma szerokimi czerwonymi pasami, symbolizującymi utratę krwi bojowników podczas wojny o niepodległość.
Oto, co sztuczna inteligencja wie o historii flagi Erytrea
Pierwsza flaga Erytrei została wprowadzona w 1952 roku, kiedy region stał się autonomicznym terytorium Imperium Etiopskiego. Po uzyskaniu niepodległości w 1993 r. wprowadzono nową flagę składającą się z czerwonego tła i zielonej ramki z godłem państwa. Flaga jest połączeniem kolorów Afar, Tigrinya i Kunama, trzech największych grup etnicznych w Erytrei.
Oto jak sztuczna inteligencja opisuje flagę Erytrea
Flaga narodowa Erytrei jest poziomym trójkolorem z trzema pasami o równej szerokości w kolorach czerwonym, niebieskim i zielonym. Górny pas jest czerwony, środkowy niebieski, a dolny zielony. Pośrodku znajduje się złoty emblemat przedstawiający wschodzące słońce. Poniżej godła znajduje się zielony trójkąt symbolizujący wolność i niepodległość kraju. Flaga jest czczona jako symbol dumy narodu Erytrei.

Odkryj coś nowego

Losowe flagi z naszej dużej bazy danych flag. Pozwól, że cię zaskoczymy.